Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Soovitatud postitused

Author of the topic Postitas

Hetkel save süsteem on mul selline:

 

scriptfileside all on folder FCRM, mille sees on veel ca 7 folderit erinevate asjadega, kuna faile on palju.

 

1. Kasutajad

2. Autod

3. Grupid

4. Firmad

5. Logid

6. Majad

7. Muu

8. Töökohad

 

Mida sa veel tahad? Kasutajanimi salvestub näiteks Sinu_Nimi.ini, töökohad "töönimi.ini", autode jaoks on 1 fail mille sees on iga rida erineva auto kohta, majad samamoodi. Mina olen omanud servereid palju palju ja olen olnud ka paljudes ja peamine asi miks mySQL tehakse on igasugused bannerid ja UCP ja taolised. Mina ei näe mõtet omada ilget kallist, 50 eurost veebihosti ja tähtsat nime, kui mul serveris on script mingi suvaline LARP. Kui mul on korralik, kasutajasõbralik ja mõnus endatehtud script seal peal millel on palju funktsioone siis mul pole vaja mingit veebisaiti. Kui sul on olemas mõlemad, siis on ülipluss, aga hetkel algastmes kui ma alles arendan omale scripti, miks mul on vaja mingit ilget veebisaiti juba mingi UCPga? Kes ikka läheb ja vahib oma sugu seal, v vanust või skin IDd või siis midagi muud.

 

Minu skript on selline, mida saab mängust muuta. Kui sul on vaja mingit factionit näiteks vaja, teed mängus commandi ja FACTION TEKIB. Kui tahad, et rank 1 nimi on "Don", teed commandi ja rank 1 nimi on Don. See saveb. Sama asi on ka autode, töökohtade, firmade ja majadega. Mina eeldan oma scriptist seda, et see on kasutajasõbralik - commandid on üheselt tuntavad (nt ei muuda /b commandi /n commandist et olla "unique"). Minu paljud commandid on samad mis igas ühes teiseski: /makeadmin, /o, /b, /s jne. Sa ei pea minema kuhugi ilgetesse dialoogidesse et leida 1 commandi või spammima adminne. Lihtsalt võtad oma mälust välja selle vana commandi mida vaja ja kasutad. Lühendid ja pikemad (näiteks /o ja /ooc, /es ja /erasõnum jne) kõik on olemas. Kui sul on vaja mingit uuemat funktsiooni, siis mõtled loogiliselt commandi peale: nt spawnid auto? /spawnauto jne. Minu terve süsteem põhineb sellel ja selle põhjal olen mina skriptinud ka.

 

Lähme nüüd edasi näiteks kuulsasse LSRPsse. Mida mina arvan sellest: BS sõna otseses mõttes. Mingid suvakad orgunnivad nurgas mingi väikse gangi nuubidele ja loodavad kõvasti teenida sealt. Käisin korra ja tagasi ma sinna ei lähe, lihtsalt nii pointless. Suurtel serveritel ongi see jama et kasutajasõbralikkus ja suhtlus jääb nii väheseks.

 

Sama on ka uute skriptide tegijatega. Tahavad olla jubedalt mingite suurte serverite moodi kuna arvavad et neil kõikvõimas skript. Näiteks: CJ jooks (igalühel sama jooksuanim ja kiirus) ja jooksevad sama kiiresti kui mingid suvalised rollud tänaval. See on ju kõikidel suurtel serveritel?

 

Originaalsust jätab vähe soovida nii paljudel keda ma siin näen. Ma ei taha teile öelda nüüd et te olete ilgelt halvad ja mul endal ei ole ka fantaasia nii elav kui paljudel teistel ja minulgi pole serveris midagi nii unikaalset. Mina teen serverit järgi kogemuse järgi, minuarvates ka kõige õigem. Kui oled hea fantaasiaga ei oska neid teostada, kui oskad teostada pole fantaasiat.

 

Nagu youtube juba, alustad naljavideotest ja lõpetad aafrika eluga. Siin loed kuidas wannabe-scripterid siin räägivad kui hea mySQL on, kuid tegelikult suurt vahet pole ju.. Lõpuks jõudsin välja fantaasiani, ära küsi :D

 

TLDR? -- Mind ei huvita, mida sina arvad milline minu skripti failisüsteem olema peaks. Ma tahan lihtsalt teada, kas sellel reaalselt ka nii suurt vahet on kui ma omale UCPd ega 50 eurost veebisaiti tegema ei hakka. Kui see mängus midagi ei muuda mis oleks tegelikult kasutajale vajalik siis pole ju mõtet, ega? Ja näiteks, kui ma oleks sulle andnud ette 2 täiesti identset skripti erinevatel andmebaasidel, kas sa teeksid tegelikult vahet nendel 2 ms mis sa sealt välja pigistad?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Lähme nüüd edasi näiteks kuulsasse LSRPsse. Mida mina arvan sellest: BS sõna otseses mõttes. Mingid suvakad orgunnivad nurgas mingi väikse gangi nuubidele ja loodavad kõvasti teenida sealt. Käisin korra ja tagasi ma sinna ei lähe, lihtsalt nii pointless. Suurtel serveritel ongi see jama et kasutajasõbralikkus ja suhtlus jääb nii väheseks.

Täiesti arusaadav, et tavaline eesti SAMPlane, kui nii öelda, ei suuda harjuda sellise fenomenaalse serveriga, nagu seda on LSRP. Ilmselgelt astusid sa vale jalaga valele tänavale ja jäid valede inimeste juurde. Lugedes ka sinu teisi kirjutisi, võin öelda, et SAMP kui selline on sinu jaoks veel tundmatu. Rollimängu kohta ei oska kosta, kuid ilmselgelt jääb väheseks, kui ei suudeta LSRP's isegi õiget rollimängu leida.

kr33m.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas
Täiesti arusaadav, et tavaline eesti SAMPlane, kui nii öelda, ei suuda harjuda sellise fenomenaalse serveriga, nagu seda on LSRP. Ilmselgelt astusid sa vale jalaga valele tänavale ja jäid valede inimeste juurde. Lugedes ka sinu teisi kirjutisi, võin öelda, et SAMP kui selline on sinu jaoks veel tundmatu. Rollimängu kohta ei oska kosta, kuid ilmselgelt jääb väheseks, kui ei suudeta LSRP's isegi õiget rollimängu leida.

 

Mulle ei istugi 100 inimesega RP serverid: see on juba läbu. Et seal leida korralikku RPd on ikka vaja kõvasti vaeva näha.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Mulle ei istugi 100 inimesega RP serverid: see on juba läbu. Et seal leida korralikku RPd on ikka vaja kõvasti vaeva näha.

LSRP keskmine mängijaskond serveris on 300-400 inimest. Saan aru, et RP tase on liiga kõrge, kuid ei maksa kohe maha teha. Korralikku RP'd on seal küllaga, isegi rohkem kui sinu 20+ serverites, kus kohalik tase ei küündi isegi kritiseerimiseks.


kr33m.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas (muudetud)
LSRP keskmine mängijaskond serveris on 300-400 inimest. Saan aru, et RP tase on liiga kõrge, kuid ei maksa kohe maha teha. Korralikku RP'd on seal küllaga, isegi rohkem kui sinu 20+ serverites, kus kohalik tase ei küündi isegi kritiseerimiseks.

 

Kui sa arvad et serveris kus on 300-400 inimest on kõrge RP tase siis sa oled ikka paras naljahammas :D Ma olen saanud siin väikestes eesti serverites ka sellist RPd, minuarust on palju parem teha 2 mängija vahel RPd (näiteks sebid naist vms) kui mingis suvalises kohas 10 inimesega gangi pidada. Ja muide, kuidas kurat sa võrdled eesti servereid välismaa omadega? Need on täiesti erinevad maailmad ja ma olen mõlemas käinud ja mulle meeldib eesti RP just selle poolest, et siis pühendub inimene sulle ja AINULT sulle ja sa saad temaga sujuvalt RPda. Mille järgi sa arvestad RP taset? Kas seda kas mõni inimene teab mis on MG nimetatakse juba rp taseme tõstmiseks? Reegleid sa ju tead, iseasi kas sa neid täidad ja kuidas täidad...

 

E// ma olen väsinud ja ma tõesti ei viitsi sinuga vaielda kui tõsine on eesti RP tase..

Muudetud liikme Skyrim'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Kui sa arvad et serveris kus on 300-400 inimest on kõrge RP tase siis sa oled ikka paras naljahammas :D Ma olen saanud siin väikestes eesti serverites ka sellist RPd, minuarust on palju parem teha 2 mängija vahel RPd (näiteks sebid naist vms) kui mingis suvalises kohas 10 inimesega gangi pidada. Ja muide, kuidas kurat sa võrdled eesti servereid välismaa omadega? Need on täiesti erinevad maailmad ja ma olen mõlemas käinud ja mulle meeldib eesti RP just selle poolest, et siis pühendub inimene sulle ja AINULT sulle ja sa saad temaga sujuvalt RPda. Mille järgi sa arvestad RP taset? Kas seda kas mõni inimene teab mis on MG nimetatakse juba rp taseme tõstmiseks? Reegleid sa ju tead, iseasi kas sa neid täidad ja kuidas täidad...

 

E// ma olen väsinud ja ma tõesti ei viitsi sinuga vaielda kui tõsine on eesti RP tase..

Ma olen vägagi kindel, et minu rollimängu kogemused on laiemad, kui sinu endi, kuna ka staaž on tunduvalt pikem, kuid see ei muuda mind kindlasti paremaks. LSRP puhul on RP tase kindlasti kõrgemal, kuid seda on soosinud ka script. Miks? Materiaalne vara on muudetud inimesele kättesaadavaks ning mängija ei pea rügama mitu päeva oma auto või väiksema korteri ostmiseks, vaid asjad on väga odavad. RP juurde minnes, on välismaine rollimäng detailsem ning reaalsem. Kuidas? RP'takse kõiki pisiasju, et enda RP'd rikastada. Grupeeringud ei tegele ainult illegaalsusega ning karakteritel on oma eraelu. Ei elata mingi grupi, kui sellise jaoks, aga arendatakse oma karakterit. Samuti on ka erinevate karakterite arv suurem ehk kõik ei ole gängsterid või politseinikud, vaid leidub ka igast sotsiaalsest kihist tegelasi. See kahe mängijaga RP kaotab oma võlu, kui sa teed seda terve päev. Selle pärast ongi põnevam mängida serveris, kus oodetakse mängijalt juba suuremat rollimängu tajumist ning RP on vaheldusrikkam. Linn areneb koos mängijaskonnaga ja suure mängijaskonnaga serveris on elu poole reaalsem, kui sinu naise sebimine kuskil Vinewoodi villas.


kr33m.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas
Ma olen vägagi kindel, et minu rollimängu kogemused on laiemad, kui sinu endi, kuna ka staaž on tunduvalt pikem, kuid see ei muuda mind kindlasti paremaks. LSRP puhul on RP tase kindlasti kõrgemal, kuid seda on soosinud ka script. Miks? Materiaalne vara on muudetud inimesele kättesaadavaks ning mängija ei pea rügama mitu päeva oma auto või väiksema korteri ostmiseks, vaid asjad on väga odavad. RP juurde minnes, on välismaine rollimäng detailsem ning reaalsem. Kuidas? RP'takse kõiki pisiasju, et enda RP'd rikastada. Grupeeringud ei tegele ainult illegaalsusega ning karakteritel on oma eraelu. Ei elata mingi grupi, kui sellise jaoks, aga arendatakse oma karakterit. Samuti on ka erinevate karakterite arv suurem ehk kõik ei ole gängsterid või politseinikud, vaid leidub ka igast sotsiaalsest kihist tegelasi. See kahe mängijaga RP kaotab oma võlu, kui sa teed seda terve päev. Selle pärast ongi põnevam mängida serveris, kus oodetakse mängijalt juba suuremat rollimängu tajumist ning RP on vaheldusrikkam. Linn areneb koos mängijaskonnaga ja suure mängijaskonnaga serveris on elu poole reaalsem, kui sinu naise sebimine kuskil Vinewoodi villas.

 

Tundub juba et sulle lihtsalt meeldib selline mäng kus on palju inimesi ja palju erinevaid tegelasi. Mina ei ole selline ja mulle meeldib väike server rohkem kui suur, kus on ka palju rohkem nRPjaid ja tegelasi kes sinuga RPda ei viitsi lihtsalt.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Nagu youtube juba, alustad naljavideotest ja lõpetad aafrika eluga. Siin loed kuidas wannabe-scripterid siin räägivad kui hea mySQL on, kuid tegelikult suurt vahet pole ju.. Lõpuks jõudsin välja fantaasiani, ära küsi :D

 

Kes on wannabe, kes pole.

Ilmselgelt on kogemusi skriptimisega mul rohkem, ma ei räägi, et mySQL on hea vaid, et see on funktsionaalsem.

 

Toome näiteks miskitsorti top5-e (kasutajate raha näiteks) , kui sul just kōik kasutajate andmed ühes failis pole (mis oleks ilmselge lollus) siis on selle tegemine suht keeruline ja nüüd vōid aimata kerge seda SQLi abiga teha on.


b_560_95_1.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas
Kes on wannabe, kes pole.

Ilmselgelt on kogemusi skriptimisega mul rohkem, ma ei räägi, et mySQL on hea vaid, et see on funktsionaalsem.

 

Toome näiteks miskitsorti top5-e (kasutajate raha näiteks) , kui sul just kōik kasutajate andmed ühes failis pole (mis oleks ilmselge lollus) siis on selle tegemine suht keeruline ja nüüd vōid aimata kerge seda SQLi abiga teha on.

 

Tundub, et see wannabe oled sina, kes siin minu toredat teemat reostab :) Tahad vist väga näidata, et sa oskad skriptida ja et mySQL on üle kõige? Suht tõesti ei huvita enam sinu arvamus minu süsteemist, kui sinul mängus on sinu andmed korralikult salvestatud siis sinul pole vaja millegi enama pärast muretseda. Kui tahad veel rääkida kui hea mySQL on siis palun, PM kasti mulle ja kui mul aega on vastan ka.

 

Uuendusi, mida ma tegin siis eile ja täna:

 

* Grupid, autod, firmad ja majad on kergemale dynamic süsteemile lisatud. Tegin autod valmis ja copysin neid suht :D

* Lisatud erinevaid värve tekstidele et poleks kõik ühe värviga. (Nt tekstide vahel tuleb ka nüüd mõnikord vaheldusrikkamalt värve)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

mmrk on küll viimane vend kellega vaielda skriptimise osas.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Mulle tundub, et Sa ei vaevu isegi teksti lōpuni lugema vaid nii kui näed sōna mySQL siis hakkad lihtsalt oma teemat ajama :)

 

Loe mu tekst uuest läbi ja siis vaata Enda kirjutatud teksti, ei lähe vist eriti kokku see minu tekstiga.

 

Edu tuleb sulle ikka soovida, kuna ettevōtmine on hea.


b_560_95_1.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas
Mulle tundub, et Sa ei vaevu isegi teksti lōpuni lugema vaid nii kui näed sōna mySQL siis hakkad lihtsalt oma teemat ajama :)

 

Loe mu tekst uuest läbi ja siis vaata Enda kirjutatud teksti, ei lähe vist eriti kokku see minu tekstiga.

 

Edu tuleb sulle ikka soovida, kuna ettevōtmine on hea.

 

Minu arvates läheb. Asi on lihtsalt selles et peale pikka aega quitted olemist tulin tagasi nüüd ja kõik funktsioonid/asjad pole veel selged. Ei oska kõiki nii hästi enam kui enne oskasin ja seega ma ei hakka omale hetkel lisakoormust võtma kui ma teen täiesti uut GMi. Liiga raskeks läheb asi ära juba.. :/ Oleks aega palju siis miks mitte, aga aega nii palju pole ja venitada ma ei taha - teen ära korralikult ja siis alles lähen betatestile.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Tundub, et see wannabe oled sina, kes siin minu toredat teemat reostab :) Tahad vist väga näidata, et sa oskad skriptida ja et mySQL on üle kõige? Suht tõesti ei huvita enam sinu arvamus minu süsteemist, kui sinul mängus on sinu andmed korralikult salvestatud siis sinul pole vaja millegi enama pärast muretseda. Kui tahad veel rääkida kui hea mySQL on siis palun, PM kasti mulle ja kui mul aega on vastan ka.

 

Uuendusi, mida ma tegin siis eile ja täna:

 

* Grupid, autod, firmad ja majad on kergemale dynamic süsteemile lisatud. Tegin autod valmis ja copysin neid suht :D

* Lisatud erinevaid värve tekstidele et poleks kõik ühe värviga. (Nt tekstide vahel tuleb ka nüüd mõnikord vaheldusrikkamalt värve)

 

hea töö :)

 

lisa mind msn(signa)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Aga Su projektist:

  • Võiksid uuendada esimest postitust infoga, mis on tehtud (oleks parem ülevaade)
  • Miskit meelde tuleb siis lisan siia juurde hiljem.

 

[spoiler=Muu jutt]

Oleks aega palju siis miks mitte, aga aega nii palju pole ja venitada ma ei taha.

Sellesosas on Sul õigus, pole mõtet õppida uut asja ja jätta asi pooleli.

 

Täiesti selge pole sul kohe kindlasti. Inimesed õpivad andmebaaside projekteerimist aastaid. Ma olen näinud neid sa-mp skripte ja lahendusi. Elementaarne lugemine ja kirjutamine pole just eriline oskus, pluss täiesti täiesti mööda projekteeritud andmebaasid.

 

Täiesti oli selles kontekstis natukene ülepingutatud tõesti, kuid siiski kuna ma asja ka koolis mõndaaega õppisin siis võib õelda, et olen asjast teadlik natuke rohkemal määral.

 

Kuid üldiselt SA-MP serverite databaaside osas on sul õigus, seal pole tõesti üldiselt midagi peale lugemise ja kirjutamise (indeksitest ja muudest asjadest pole mõtet siinkohal rääkidagi)

Ja nagu olen näinud siis tehakse mitu queryt järjest selle asemele, et kasutada joini (left, right, inner, outer).

 

 

 


b_560_95_1.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas (muudetud)

Kuna endal nüüd olen vaadanud, et ma raiun samat asja koguaeg jälle ja jälle oma scriptiga ja ma väga kaugele sellega ei jõua, ehitades juba olemasolevat süsteemi ise uuesti. Vaatasin ka seda "Rollimängu GM Arutelu" teemat vms ja otsustasin, et ma võtan hoopis CRP (Carlitos Roleplay) ja muudan seda. Seal süsteemide algpõhi olemas, vaja nüüd ainult teha need uued süsteemid ;)

 

Kuna CRPs on paljud süsteemid juba valmis, teen ma siis neile palju edite. Hetkel kaugel pole, aga tõlgin GMi ja muudan seda vaikselt.

 

// Muutsin ka esimest posti, nüüd scriptima! :)

Muudetud liikme Skyrim'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas
Unikaalsed funktsioone oled teinud ?

 

Viimasel ajal pole väga palju aega olnud kuid üritan ikka edasi arendada nii palju kui saan. Mida sa mõtled "unikaalsete funktsioonide" all? Hetkene plaan on teha valmis need põhisüsteemid, nt tööd ja grupid ja siis edasi minna nende uuemate funktsioonide juurde siis kui mul juba hea vundament all ;)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Kas keegi teab kust saab /engine systemi ?? Oleks hea kui Eesti keelne nx . /mootor või midagi . Mul endale trucking server ja tahan lisata sinna :D ootan Pakkumisi MSN i : eestipoiss20102hotmail.com võ ss PM Tänan .

 

http://sa-mp.planet.ee/showthread.php?tid=131&pid=553#pid553


prica_kommuun_s.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas

Võtke seda posti siis kui väikse BUMPina, ma ei hakka edit tegema ;)

 

Olen viimasel ajal olnud suht busy IRL, tööd jms. Mõni päev pole jõudnud faili avadagi ning suurt progressi pole olnud. Kuid tahe seda teha on ikka olemas! Täna õhtul siis loodan et saan ka veidi arendatud, st siis juba eestikeelseks suurema osa ja teha siis uusi asju sinna sisse. Areng soiku pole veel jäänud ja üritan veel selle kallal töödata.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.