Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...
Jälgi teemat sisse logides  

Kas noored peaksid rohkem raamatuid lugema?

Soovitatud postitused

Koostasin Arvutitunnis väikse küsitluse ja ootan kõigi vastuseid. Küsitluse leiab siit=>

 

https://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dHFrU2drX1BoWjVZZVBQVUF1LTNjanc6MQ

 

P.S. Tegin küsitlusse mõned muudatused, et vastamine kergemini ja kiiremini läheks. Vastake kindlasti ja kui viitsimist pole, siis vastke lihtsalt lühidalt.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Kui tahad 9ndast või 12ndast edasi saada, siis soovitatav on, muidu paistab su kirjand liiga tühine ning sõnavara vaene.

Ma arvan, et keegi vanem võib ju seletada seda paremini


formerly known as N2pster

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

mina isiklikult arvan, et igaüks ise teab, palju tal lugeda vaja on ja kas üldse on. minul oli näiteks viimane raamat, mis ma täiesti läbi lugesin "Pipi Pikksukk" vist. muidugi selliseid fotograafia jms. raamatuid loen üsna tihti, kuid romaane ja teisi teoseid ei pea vajalikuks.

sõnavara on minul enda arvates piisav ning saan kirjanditel hästi hakkama.

mida ma öelda tahan on see, et igaüks peaks ise teadma kui palju tal vaja lugeda on ja miks. kedagi ei saa sundida raamatut lugema.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas

Aitäh tagasiside eest ja vastake kindlasti ka küsitlusele :D

Ise arvan, et noored võiksid tegelikult rohkem lugeda küll, sest tean väga paljusid, kes seda põhimõtteliselt vihkavad ja kelle lugemisoskus ning kiirus jätab soovida. Ma arvan, et selles on süüdi kohustuslik kirjandus. Tavaliselt on kohustusliku kirjanduse raamatud suht vanad ja algavad igavalt. Seetõttu ei viitsita nende sisusse üldse keskenduda ja inimestel kahed kukuvad. Ise loen tegelikult harva, aga kui loen siis väga palju korraga, sest siis tavaliselt olen leidnud mingisuguse väga huvitava raamatute sarja (Nt. Eragoni raamatud, millest tehti kahjuks kohutav film).

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Võin tõsine nerd selle postituse tõttu paljude arvates olla, aga mulle lausa meeldib raamatuid lugeda, mis lausa kutsuvad lugema. Ja enamus raamatuid mis loen on vähemalt 350 lehekülge pikad. Erinevad žanrid jms.

Kirjanditega ei tule ka probleeme ega midagi, + sõnavara peaks ka korralik olema.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Võin tõsine nerd selle postituse tõttu paljude arvates olla, aga mulle lausa meeldib raamatuid lugeda, mis lausa kutsuvad lugema. Ja enamus raamatuid mis loen on vähemalt 350 lehekülge pikad. Erinevad žanrid jms.

Kirjanditega ei tule ka probleeme ega midagi, + sõnavara peaks ka korralik olema.

 

täiesti loogiline, et iga inimene loeb, palju ta ise tahab. minu arvates, loe palju tahad ja ära teiste arvamusel ennast segada lase.

ise küll raamatuid ei loe, midagi tehnikaga seoses on vahest pidanud ikka sirvima.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Võin tõsine nerd selle postituse tõttu paljude arvates olla, aga mulle lausa meeldib raamatuid lugeda, mis lausa kutsuvad lugema. Ja enamus raamatuid mis loen on vähemalt 350 lehekülge pikad. Erinevad žanrid jms.

Kirjanditega ei tule ka probleeme ega midagi, + sõnavara peaks ka korralik olema.

 

Viimase lausega olen 100% nõus, kuna klassis mõned, kes raamatuid loevad oskavad ikka kuidagi rääkida aga need, kes ei loe mitte midagi kordavad aint samu sõnu ning räägivad eesti/inglise (pool sõna eestikeeles ja pool inglisekeeles) keeles aint.

 

Iseenesest on tänapäeva kriminullid päris huvitavad ja sõjamemuaarid, kuid raamatud mille sisu on umbes 1800-1990 on mulle igavad.


Chuck_Raadik.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Viimase lausega olen 100% nõus, kuna klassis mõned, kes raamatuid loevad oskavad ikka kuidagi rääkida aga need, kes ei loe mitte midagi kordavad aint samu sõnu ning räägivad eesti/inglise (pool sõna eestikeeles ja pool inglisekeeles) keeles aint.

 

Iseenesest on tänapäeva kriminullid päris huvitavad ja sõjamemuaarid, kuid raamatud mille sisu on umbes 1800-1990 on mulle igavad.

 

Estonglish on selle keele nimi. Ise kasutan olen ka siis estonglishlane, nagu mu varasematest postitustest näha on.

 

1800-1990, oleneb tegelt žanrist. Paljud selle aja raamatud(või sisu räägib sellest ajast vms) on üpriski loetavad.

 

Ning mrdevil, ausalt öeldes mul suht pohhui mida teised minust arvavad. :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Meeldib tegelikult väga raamatuid lugeda. Nagu Chfz juba ütles, osad lausa kutsuvad lugema. For example, 700 leheline raamat sai 3 päevaga läbi loetud. Polnud mingit probleemi. Nüüd ootan viimast järge, et välja tuleks. Raamatud aitavad igapäevastest probleemidest eemale saada ja üldse teistsugust elu elada. Kunagi "pubekana" mõtlesin ka, et mis kuradi raamat. Nüüd lausa loeks iga päev raamatut.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Peaks,aga ei loe.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Ma vihkasin selliseid asju kui mulle sunniti midagi lugema ehk siis kooli aeg, ma ei lugenud aga ma sain alati omad asjad vastatud kuidagimoodi.

Nüüd ma loen pm iga õhtu enne kui magama lähen, ei saagi magama minna enne kui ei ole lugenud midagi ;)

Kodus on lõik niiöelda nõukaaja raamatud läbi loetud ja nüüd käin meelsasti raamatukogus:P


Call it what you wanna call it I'm a fucking Alcoholic.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Mina isiklikult peaksin küll raamatuid rohkem lugema, isegi palju rohkem. Teiste noorte kohta ei oska öelda, ise ei loe kohustusliku kirjandust kunagi koolis, oma lõbuks ka ei loe. Raamatud lihtsalt ei köida üldse. Ilmselt tuleneb see ka mu suurest laiskusest. Mõtlesin, et loeks läbi näiteks Mihkel Raua "Musta Pori Näkku", aga noo üle kolme esimese lehe lihtsalt ei viitsid. Sundida ka ei sa end lugema, sest muidu ei loe mõttega.


sadwa.jpg

 

"Success is the best revenge"

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Ütleks ,et kui sa end arendada tahad on mõistlik lugeda ,sest see arendab su mõttemaailma ,positiivsust jne..

Oleneb milliseid teoseid sa loed ! Kas ajaloolisi,dramaatilisi,actioni või midagi muud!

Neis kõigis on midagi mis seondub inimesega ja paneb mõtlema !

Ega ma nüüd ise ka mingi julm lugeja pole ! Aga vahest hea lugeda mida ikka kirjanikud kirjutavad! Sundimisega pole siin midagi seotud!

See ,et õpetajad sunnivad nad tahavad tegelt sellega head teile . Nemad ise on targemad kui meie .Kuid palju noori kes arvavad ,et nemad on targemad ja ütlevad ma ei viitsi lugeda ,mis ma seal ikka saan ! See tuleb ikka enda tahest .

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Noored inimesed võiks ...tegelikult peaks lugema. Kuna ma ise olen õigekirja ning eesti keele pooldaja, siis mulle kohe mitte üldse ei meeldi, kui noored tulevad oma slängiga. Mäletate seda reklaami telekast ''sheeri kama'', just sellest ma räägingi. Sõprade seltskonnas oki, räägi kuidas tahad. Aga viisakate ja vanemate inimestega võiks ikka rääkida eesti keeles.


Oldschooler

"I never saw a wild thing feel sorry for itself..." D.H Lawrence

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Peaks ennast kätte võtma ja rohkem lugema hakkama, sest loen ainult kohustuslikku kirjandust kui sedagi. -.-

Sõnavara kipub napiks jääma. Pealehakkamine on raske...

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Jälgi teemat sisse logides  

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.