Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Kaitsevägi ja Eesti julgeolek.

Soovitatud postitused

Kuna siin foorumis on enamus noored poisid või mehed siis otsustasin ka sellise teema teha.Kui paljudel teist on plaanis tulevikus ajateenistuses käia ja paljudel mitte?Kui vastate,et Ei siis põhjendage ära ka mitte,et Kaitsevägi on mõttetu ja 11 kuud on parematki teha.

Ning kas foorumlaste seas on ka KaitseLiitlasi?

Mina isiklikult olen Eesti suguse riigi puhul ajateenistuse pooldaja kuna meil on väike riik ja me ei jõuaks toimivat palgaarmeed ülalpidada lisaks puuduks sellel sõjaline võimekus kui riigi julgeolek peaks ohtu sattuma.

 

 

 

////Fakk rais järjekrodselt kirjavead tekkinud pealkirja paanemisel,kui mõni moderaator/admin siia teemasse satub siis palun parandage ära ja pange "Kaitsevägi ja Eesti julgeolek"

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Olen mõelnud selle peale ja lähen kindlasti aega teenima.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Ajateenistus on kas 8 kuud või 11 kuud.

11 kuud teenistust tähendab seda, et sa saad jaoülemaks ja saad teha autoload - tasuta.

 

Ise ei teagi, ei taha eriti minna, vb kukun ka arstliku komisjoni läbi - südamega probleeme. Eks ole näha. Hetke seisuga on sõjaväkke tahtjaid nii palju, et enam ei võeta. (toit on ju 3 korda päevas tasuta ning hetkel on masu)

 

Pigem kulutaks selle 8/11 kuud hariduse omandamise peale. Aga selleni aega veel 2 aastat ;) - kuni kool läbi.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas
Ajateenistus on kas 8 kuud või 11 kuud.

11 kuud teenistust tähendab seda, et sa saad jaoülemaks ja saad teha autoload - tasuta.

Jah 8/11 kuud aga selles osas paned mööda,et 11kuud ja oled jaoülem kui ka autojuht.11kuu meesteseast tulevad jaoülemad pädevamatest reservrühmaülemad ja ülejäänutest autojuhid.8kuu mehed on reamehed.

 

Ise ei teagi, ei taha eriti minna, vb kukun ka arstliku komisjoni läbi - südamega probleeme. Eks ole näha. Hetke seisuga on sõjaväkke tahtjaid nii palju, et enam ei võeta. (toit on ju 3 korda päevas tasuta ning hetkel on masu)

Kui süda haige siis haige.Sõjaväkke võetakse inimesi aastakäikude järgi ja riik kutsub nad.Vabatahtlikke on palju kes tahavad peale keskkooli ära käia võetakse kõik aga saavad hiljem ajateenistusse

 

Pigem kulutaks selle 8/11 kuud hariduse omandamise peale. Aga selleni aega veel 2 aastat ;) - kuni kool läbi.

Kui haiguse tõttu on ära saadud siis on kõik OK aga isiklikult suhtun ma negatiivselt inimestesse kes on ajateenistusest kõrvale viilinud.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas
mõttetu ajaraiskamine, targemaks seal ikka ei saa, pigem teen tööd sellel ajal mitte ei süga kotte seal nagu loll

Ehk oskad öelda mis seal ajaraiskamine on ja kuidagi targemaks ei saa? Kui ise tont kaitseväes oled siis sügad jah kotte.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
kogu see pask on ajaraiskamine, ütle mulle paar head põhjust, miks see kasulik on ning kuidas ma seal targemaks saan? See jutt, et kui sõda tuleb lähed astud enda kodumaa eest välja võid endale jätta, midagi targemat palun.

 

see postitus näitab, milline eit sa oled. naine naine naine naine naine. tule anna mulle nüüd peksa, töö mees.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Ma olen kaitseliidus, praeguse seisuga pole sõjaväkke mineja. Topitakse kuhugi järjekorda ja siis oma suva järgi saadetakse kuhugi, perse see kõik. Plaan on nagunii välismaale minna. Ja mille kuradi pärast nad selle piirvanuse 30 aasta peale tõstsid, emased.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas
Ma olen kaitseliidus, praeguse seisuga pole sõjaväkke mineja. Topitakse kuhugi järjekorda ja siis oma suva järgi saadetakse kuhugi, perse see kõik. Plaan on nagunii välismaale minna. Ja mille kuradi pärast nad selle piirvanuse 30 aasta peale tõstsid, emased.

 

Aga miks sa KaitseLiidus oled muidu kui küsida võib? Seal on ju patriootlikud inimesed kes on valmis kodumaad kaitsma ja sina ei ole?

Ise olen viinud Viru Malevasse paberid ära aga teist kuud ootan juba liikmeks saamist varem olen olnud NoorKotkas.

 

kogu see pask on ajaraiskamine, ütle mulle paar head põhjust, miks see kasulik on ning kuidas ma seal targemaks saan? See jutt, et kui sõda tuleb lähed astud enda kodumaa eest välja võid endale jätta, midagi targemat palun.

Kui sa nii tark oled siis palun vasta argumenteeritult miks see mõttetu pask on ja miks midagi kasulikku sealt ei saa ega targemaks?

Eesti Vabariigi kodanikul on kohustus ajateenistuses käia.Sellele on raske argumenteeritud vastuseid aretada kui sa kirjutas pask mõttetu.Ma võin ka sulle siis argumenteeritult öelda sa oled naine see ei ole ju tark jutt.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas
Ei puudu ikka küll, mul mitmed sugulased on kaitseväelased, tuttavad kes on sõjaväes tööl, paar tuttavat kes on afganistaanis käinud. Enamjaolt enamustega kellega rääkinud, või kuulnud nende juttu, siis aina rohkem vihastab see välja. Üks tuttav juba tuli töölt ära, oli ka päris pikalt Afganistaanis, alguses läks suure hurraga, et jaa on tore tõesti, peale seda kui hea tuttav suri tal, sai ta aru ,et see pole midagit nii hea ja tore. Astume NATO pasa jaoks välja, ning kaotame oma mehi. Idiootsus.

Ok räägi millega me siis nii väga ennast kaitseme? Mis vahendid meil selleks on? Ootan huviga, hiljem saan kontrollida kas ikka on nii kõva tehnika meil siin Ootan su vastust huviga.

Mul on ka naabrimees Afganistanis käinud ja praegu on üks tuttav seal. Nemad on seal käinud lahingukogemust/missioonikogemust omandamas ,et saaks karjääriredelil ülespoole liikuda sest muidu võid suu puhtaks sellest pühkida kui ei lähe.

Vaata see on juba sinu probleem kui sinujaoks on meil vaja F-22 "Raptoreid" ,Tuumaallveelaevu ja muud tippklassi tehnikat enda riigi kaitsmiseks.Mina pole väitnud ,et meil on kõva tehnika.

Eestil on piisavas koguses CarlGustaveid TT jaoks, on olemas TT süsteemid MILAN-2 ja MAPATS , Omame 1.JVB jaoks taburetiga MANPADSE "MISTRAL" . Haubitsaid FH-70 omame ja lisaks annavad ka Soomest muretsetud 122mm haubitsad teatava võimekuse.

Ja kui sa tõesti APC'dega lahingusse tahad minna siis ütle veel ,et sul sõjandusega kokkupuudet on olnud :D :D

APC'ga toimetatakse jalavägi lahingusse mitte ei peeta lahinguid.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Pea hoogu, kus ma ütlesin ,et vaja tuumaallveelaevu ja tippklassi tehnikat? Too koht välja? Kust ma nii ütlesin.

Minu jaoks ei olegi eestil vahendeid, on mingil määral aga see on teise riigi vana kraam.

Ning niipalju kui ma kuulnud olen, pole see tehnika mitte üldse kõva sõna ega hea vms, ning kui see kõik nii ilus ja hea on seal afganistaanis, omandatakse kogemusi, siis paljud seda seal taga kiruvad?

Ning karjääriredelil ülespoole liikuda? Saad hiljem palgamõrvariks, Aaviksoo persepühkijaks jne kohad?

Olen ma väitnud ,et APC-ga sõditakse vastu? Lihtsalt tõin näiteid, mitte ei öelnud ,et rünnatakse vastu või tahan lahingusse minna.

 

Igastahes me jäämegi siin vaidlema, mina ei poolda Eesti sõjaväge, NATOT ja sihukest paska, ei usu nende valesi ega midagit, Kui sinu jaoks on see kõik ilus ja lilleline siis usu seda, aga ära arva ,et kõik usuvad seda.

Näiteks kui eestis peaks kunagi sõda tulema, siis ma alati öelnud, parem võtan relva ja lähen oma lähedaste eest välja vms, mitte riigipeade eest vms, kes ei suuda midagit tarka teha.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas
Pea hoogu, kus ma ütlesin ,et vaja tuumaallveelaevu ja tippklassi tehnikat? Too koht välja? Kust ma nii ütlesin.

Minu jaoks ei olegi eestil vahendeid, on mingil määral aga see on teise riigi vana kraam.

Ning niipalju kui ma kuulnud olen, pole see tehnika mitte üldse kõva sõna ega hea vms, ning kui see kõik nii ilus ja hea on seal afganistaanis, omandatakse kogemusi, siis paljud seda seal taga kiruvad?

Ning karjääriredelil ülespoole liikuda? Saad hiljem palgamõrvariks, Aaviksoo persepühkijaks jne kohad?

Olen ma väitnud ,et APC-ga sõditakse vastu? Lihtsalt tõin näiteid, mitte ei öelnud ,et rünnatakse vastu või tahan lahingusse minna.

Vaata seda allveelaeva teemat järeldasin ma sellest kui ma väidetavalt olin öelnud

kõva tehnika

Sinu põhiline argument ongi teise riigi vana kraam ? :D

Minu silmis pole see tehnika ka võrreldav USA armee relvastusega aga see ajab oma asja ära ja omab piisavat võimekust sõja korral.

Karjääriredelil ülespoole liikuda ja räägid hilisemast palgamõrvari karjäärist tõesti suudad ikka näidata kui suured teadmised militaarvaldkonnas sul on .

Missioonikogemust on vaja näiteks ,et Kaitseväes pürgida staabiveebli ametikohale ja neid on veelgi.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Ei tasu liiga palju ka järeldada, sa juba nagu NATO vennad, järeldavad liiga palju ja topivad oma nina järelduste järgi igale poole.

 

Ega ma ei öelnudki ,et USA tehnika on hea, polegi vastu vaielnud.

No tõesti kelleks sa siis saad kui oled afgaanis käinud? Kui kõva vend sa siis oled, kuhu sa tööle saaksid, või mis sul siis parem on? Oskad paremini burgereid hesburgeris valmis teha? Ei no tõesti, ei taju küll hetkel.

A, ja selle jaoks on vaja kohe afgaani minna, et saada staabiveebli ametikohale?

Samamoodi peab tegema nagu USA sõdurid tapsid Afgaanis naisi ja lapsi, ning panid nende eest punkte?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas
Ei tasu liiga palju ka järeldada, sa juba nagu NATO vennad, järeldavad liiga palju ja topivad oma nina järelduste järgi igale poole.

 

Ega ma ei öelnudki ,et USA tehnika on hea, polegi vastu vaielnud.

No tõesti kelleks sa siis saad kui oled afgaanis käinud? Kui kõva vend sa siis oled, kuhu sa tööle saaksid, või mis sul siis parem on? Oskad paremini burgereid hesburgeris valmis teha? Ei no tõesti, ei taju küll hetkel.

A, ja selle jaoks on vaja kohe afgaani minna, et saada staabiveebli ametikohale?

Samamoodi peab tegema nagu USA sõdurid tapsid Afgaanis naisi ja lapsi, ning panid nende eest punkte?

NATO vennad :D

Räägi välja mis sul NATO,ÜRO,EL'i vastu nii väga on ?Ma tõin USA võrdluseks

Tra kui ma olen Kaitseväelane siis on loomulik ,et ma tahan aegajalt suuremat palka teenida ja seda on võimalik missioonil ja auastme poolest edasijõudmine tähendab palgatõusu. Kui üks Veebel soovib saada staabiveebliks siis tal on ju vaja minna sinna.

Mis sul nende tsivilistidega on ,Kas Eesti sõdurid on tapnud Afganistaanis tsiviliste?

Esita argumente mitte ära demagoogitse NATO on paha ,Eesti Kaitsevägi on paha .Räägi mis seal halba on .

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Asi selles ,et ma ei salli NATO, ÜRO sekkumist igale poole, nende asi pole teiste kodusõda, neil pole õigusi igale poole oma näppe taha panna, pumbata naftast riike tühjaks ja mida iganes. Ostan ka relva, võtan mõned mehed kaasa, lähen Tallinna , rahva keskele ja hakkan valitsuse vastu võitlema, olen ma ka kangelane siis ning pean kutsuma NATO appi ,et saada Ansipit maha? Ütlen ka ,et Ansip põhjustab inimeste surmasi riigis või mida iganes veel.

Enne toetaks Afgaani terroriste ,et nad hävitaks vähe NATOT, kui pooldaksin NATO-t!

Aa, palga nimel tapaks inimesi? Hea suhtumine:)

Kindlalt on tapnud, lihtsalt pole räägitud, tead ,et kõik on ostetav, mõjutav tänapäeval? Või sa arvad ,et ainult see mida räägitakse/kirjutatakse meedias, ongi kogu tõde maailmas, ning midagi muud pole?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas
Asi selles ,et ma ei salli NATO, ÜRO sekkumist igale poole, nende asi pole teiste kodusõda, neil pole õigusi igale poole oma näppe taha panna, pumbata naftast riike tühjaks ja mida iganes. Ostan ka relva, võtan mõned mehed kaasa, lähen Tallinna , rahva keskele ja hakkan valitsuse vastu võitlema, olen ma ka kangelane siis ning pean kutsuma NATO appi ,et saada Ansipit maha? Ütlen ka ,et Ansip põhjustab inimeste surmasi riigis või mida iganes veel.

Enne toetaks Afgaani terroriste ,et nad hävitaks vähe NATOT, kui pooldaksin NATO-t!

Aa, palga nimel tapaks inimesi? Hea suhtumine:)

Kindlalt on tapnud, lihtsalt pole räägitud, tead ,et kõik on ostetav, mõjutav tänapäeval? Või sa arvad ,et ainult see mida räägitakse/kirjutatakse meedias, ongi kogu tõde maailmas, ning midagi muud pole?

Mitte,et ma halva pärast aga sellise lause eest saaksid sa kindlasti mõnelt kaitseväelaselt praegu vastu pead.Kui sa NATO't ei salli siis Eestlasena võiksid siiski oma kodumaa sõdureid austada mitte neid laimata kui sul ei ole tõendeid esitada.

Sinna läheb igasuguste motiivide pärast inimesi kes läheb palga pärast kes läheb lahingukogemust saama inimestel on erinevad motiivid.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Mitte,et ma halva pärast aga sellise lause eest saaksid sa kindlasti mõnelt kaitseväelaselt praegu vastu pead.Kui sa NATO't ei salli siis Eestlasena võiksid siiski oma kodumaa sõdureid austada mitte neid laimata kui sul ei ole tõendeid esitada.

Sinna läheb igasuguste motiivide pärast inimesi kes läheb palga pärast kes läheb lahingukogemust saama inimestel on erinevad motiivid.

 

Üldjuhul ei roni sõdurid afgaani mitte Eesti pärast vaid raha pärast, mul neid afgaani tuttavaid küll, kõik käivad seal ainult $ pärast.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.