Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Kanepi legaliseerimine Eestis.

Kas sa tahaksid, et Eestis oleks kanep lubatud?  

385 liiget on hääletanud

  1. 1. Kas sa tahaksid, et Eestis oleks kanep lubatud?



Soovitatud postitused

tahad öelda, et 177 inimest, kes hääletasid jah poolt on kõik vähihaiged? ja btw, eestis on kanep meditsiinilisel eesmärgil lubatud

 

Mis kuradi jura sa ajad? See kui nad "jah" hääletasid ei tähenda, et nad vähi haiged on. Ja ma pole kuulnudki, et kanep on meditsiinilisel eesmärgil lubatud Eestis, kuid ma arvan, et ikkagi ei ole.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
tahad öelda, et 177 inimest, kes hääletasid jah poolt on kõik vähihaiged? ja btw, eestis on kanep meditsiinilisel eesmärgil lubatud

 

Kanep hoiab ära kopsuvähi tekke suitsetajatel. Kauaaegsetel kanepisuitsetajatel (+ tavaline suits ofc) on enamvähem sama suur võimalus haigestuda kopsuvähki kui mittesuitsetajatel.

 

Eee.. ja ei ole legaalne? Soomes on, aga seal saab ka vist ainult mingi käputäis inimesi seda soetada endale..

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Ja ma pole kuulnudki, et kanep on meditsiinilisel eesmärgil lubatud Eestis, kuid ma arvan, et ikkagi ei ole.

Ma võin väga tõenäoliselt eksida: minu teada klassifitseeritakse kanep ravimiks, aga kasutust see ei leia ning apteekides müügil ei ole.

Ravimiinfo ei anna isegi otsingutele "marinol" ja "sativex" tulemust, rääkimata siis päris 'komplektist'.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Eestis ei ole med. legaalne, ärge ajage ila.

Läbi väga suure bürokraatia saaks arst THC-d välja kirjutada.

 

Eestis kanepiprodukte sisaldavaid ravimeid ei turustata. Kanepi meditsiinilisel eesmärgil kasutamiseks on nõutav arsti põhjendatud taotlus ning Sotsiaalministeeriumi vastava erialakomisjoni liikme kooskõlastus, kuna tegu on narkootiliste ja psühhotroopsete ainete I nimekirja kuuluva ainega.61 Ravimina saaks arsti meditsiiniliselt põhjendatud taotluse alusel (taotlus müügiloata ravimi kasutamiseks) kasutada vaid mõnes teises riigis ravimina registreeritud dronabinooli sisaldavat preparaati (Marinol62). Eestis ükski dronabinooli sisaldav ravim müügiluba ei oma. Dronabinool kuulub III nimekirja ning Ravimiameti andmetel ei ole selle sissevedu toimunud.

 

 

Kuna Eestil puudub hetkel tetrahüdrokannabinooli (kanepi toimeaine) hinnanguline vajadus63, siis juhul kui mõni arst soovib seda kasutada, tellib Ravimiamet põhjendatud taotluse alusel Rahvusvaheliselt Uimastikontrolli Nõukogult (INCB) selle hinnangulise vajaduse.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Eestis ei hakkaks keegi sul seda bürokraatiat ajama, saadetakse konkreetselt perse sind sellise jutuga.

Tihtipeale on nii, et sinu õigused jäävad ainult paberile..

Aga seadusi pead täitma ja nöörimööda käima.

 

Lisaks ühe humoorikama video ka.

 

Vihjeks huumorisooneta inimestele.. TEGU ON ANTI-PROPAGANDAGA. :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kõva sõna on öelda, et keegi on poolt või vastu, kuid asja arutada on veidikene keerulisem, sest väga mitu külge on asjal.

Ma olen selle poolt, kui aus olla, kuid ma hääletasin Ei, sest ma saan aru, et tegelikult suures pildis muutuks minu jaoks see häirivaks, kui see legaalne oleks.

 

Ma suitsetan kanepit, kui ma loen või enne magama minekut ja tarvitan seda oma enda vajaduste järgi ja vaid siis, kui mul seda tõesti vaja on. Ma pole selles kunagi näinud mingit muud effekti, ning ma ei saa aru kuidas inimesed seda teevad pidudel ja kuskil väljas "hängides"

See olematu buzzi taga ajamine kanepist on veidikene arusaamatu, sest õige buzz on teistes ainetes(ka neid ei poolda ma, sest ma olen kindel, et inimesed ei oskaks neid normaalsuse piiris tarbida).

 

JAH, ka mulle ei meeldi mõte, et ehk on mu riiete küljes hais ja lennujaamas narkokoer hakkab haukuma, lihtsalt selle pärast, et keegi peol suitsetas minu lähedal ja mulle ka ei meeldiks, kui politsei 0.3g leidmisel teeks trahvi- Need asjad tunduvad tõesti väga häirivad, ning 90% juhtudest on need lihtsalt inimeste ahistamised, kuid, kui võtta hetk ja mõelda selle peale, siis suures pildis on see natukene õige ka.

 

Ma olen 21 ja ma tarvitan seda taime siis, kui ma tõesti tunnen, et mul on sellest mingit kasu teatud asja tegemisel- Kas siis aitab keskenduda või enne magama minekut aitab närve rahustada. Ma ei kujutaks elusees ette seda, kui ma suitsetaks lihtsalt for the shits and giggles, sest ma lihtsalt ei saa aru kuidas saab nii rahuliku hetke ära rikkuda mingi suurema seltskonnaga lihtsalt selle pärast "et pulli ka saaks".

 

Seadused on hetkel täpselt nii, et mind isiklikult need ei puuduta, sest enda meelest ma ei riku neid(Seaduse silmis ma muidugi teen seda), sest ma teen seda oma väikeses kodus ja üksi- Ma ei riku kellegi teise privaatsust ja ma ei tekita teistes isegi huvi selle vastu, just selle pärast arvangi ma, et ma ei jää kellegile jalgu, kui ma seda ise endale teen ja minu südametunnistus on puhas.

Minul isiklikult ei ole vaja seadusemuudatust, sest ma saan hetkel seda tarvitada täpselt nii nagu ma seda soovin, ning seepärast ei ole ma aktivist, ega ei dwelli selle üle, et kas see peaks lubatud olema, või mitte.

 

Ja miks ma siis EI vastasid?

Lihtsalt selle pärast, et mina 21. aastaselt teen seda omadel eesmärkidel, kuid ma ei saa kindel olla, et minust nooremad seda samadel eesmärkidel teeksid. Ükskõik mida keegi ka ei räägi, siis ma olen kindel, et väga paljud noorukid kes seda taime tarvitavad jätaksid väga palju asju tegemata, sest "nad ei viitsiks"

Olgem ausad- Kui ikka pilves olla, siis on väga raske midagi aktiivselt teha, kui sa just ei tea, et sa pead seda tegema või, kui sa pole sellega harjunud. Kui teed ikka korraliku body stone´i hiti mingist korralikust Skunk´i hübriidist, siis ma kahtlen, et sa sealt diivanilt tõused.

Ma lihtsalt arvan, täpselt sama moodi nagu on suitsetamine ja alkohol VÄGA kergesti kättesaadav, oleks ka kanep. Kui me vaatame praegu kuidas noored suitsu teevad ja mingit solki joovad nädalavahetustel, lihtsalt selle pärast, et "äge" olla, siis minul isiklikult on küll midagi selle vastu.

 

Inimene peab enne kasvama ja arenema nii vaimselt, kui füüsiliselt- Pole mõtet rutata mingile uuele lainele "legaliseerime, sest see pole ju kahjulik"-

Jah, ma olen ka lugenud uurimustöid ja aruandeid, ma olen ka ennast harinud sellel teemal ilmselt rohkem, kui paljud siit- See taim on tõesti väga kahjutu, ning ma olen ka selle poolt. Kuid kahjulik/kahjutu ei ole mõõdetavad mõnes kohas.

Nimelt ei saa öelda, et see taim pole kahjulik, sest tema "kahju" võib esineda hoopis teises valdkonnas. See, et ta tervisele kahjulik pole, see ei tähenda, et ta ei mõjutaks inimese igapäeva tegevusi või mõtlemist- Miks alkohol pole koolis lubatud? Mõelge natukene, mis see endaga kaasa tooks.

 

Ma ei ütle, et see on halb taim, ning ma ei ütle, et selle eest peab jätkuvalt inimesi vangi panema. Kõik, mis ma öelda tahan on see, et ainuüksi "legaliseerime" mõte on tore küll, kuid katsuge suuremat pilti näha- Me pole ühiskonnaga lihtsalt selleks valmis.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Ja miks ma siis EI vastasid?

Lihtsalt selle pärast, et mina 21. aastaselt teen seda omadel eesmärkidel, kuid ma ei saa kindel olla, et minust nooremad seda samadel eesmärkidel teeksid. Ükskõik mida keegi ka ei räägi, siis ma olen kindel, et väga paljud noorukid kes seda taime tarvitavad jätaksid väga palju asju tegemata, sest "nad ei viitsiks"

Olgem ausad- Kui ikka pilves olla, siis on väga raske midagi aktiivselt teha, kui sa just ei tea, et sa pead seda tegema või, kui sa pole sellega harjunud. Kui teed ikka korraliku body stone´i hiti mingist korralikust Skunk´i hübriidist, siis ma kahtlen, et sa sealt diivanilt tõused.

Ma lihtsalt arvan, täpselt sama moodi nagu on suitsetamine ja alkohol VÄGA kergesti kättesaadav, oleks ka kanep. Kui me vaatame praegu kuidas noored suitsu teevad ja mingit solki joovad nädalavahetustel, lihtsalt selle pärast, et "äge" olla, siis minul isiklikult on küll midagi selle vastu.

 

Ma enam jaolt teen kuskil väga rahva rohkes seltskonnas, välja või mõne sõbra pool. Muidugi ma eelistaksin üksi kodus teha kuid kuna ma olen alla 18 aasta noor siis ei saa ma seda teha kuna mu vanemad ei luba. Selle mitte viitsimise osas ütleksin ma just, et kui kanepit tarbin siis on siuke rahulik ja vaba tunne, tänu sellele suudan ma õppida näiteks rohkem ja paremini hakkama saada. Füüsilises osa jah ei viitsi nii väga aga kui midagi vaja on olnud siis olen ära teinud, mis siis, et sodi olin.

 

Ausalt öeldes on mul paha vaadata kuidas juba 1. klassist viina juuakse ning suitsu tõmmatakse. Üks päev ma kõndisin lasteaiast mööda ja vaatasin kuidas lapsed seal kaklesid, üks tuli värva juurde ja küsis:"Mis vahid pede?" ning see järel hakkas mu emast rääkima igasugu idiootsusi. Suitsetamis ja joomis teema juurde tagasi tulles siis, 2 aastat tagasi tulid esimese klassi lapsed umbjoobes tundi, nad olid kooli ligidal olevast poest viina varastanud ja kamba peale ära joonud. Nüüd kui ma mõtlen siis oleks pidanud sellele küsitlusele siiski ei vastama.

 

Mina isiklikult ei suitseta ega joo. Kui joon siis õlut ning kui suitsetan siis kanepit.


sadwa.jpg

 

"Success is the best revenge"

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Poolt.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

supermännil õigus, et kui body high, siis kehalist ei viitsi ausalt ka mitte mütsigi teha kuna ise olen proovinud, või tarbinud mitmeid kordi koogikesi, muhvineid ja muud säärast ning peale nende tegemist sa füüsiliselt küll midagi ei tee tbh, mul endal õppimist ei mõjuta ja mingi humoorika seltskonnaga reggaet kuulates ja popsu tehes on küll hea olla, suurtematel pidudel jään alkoholi peale ning segamini neid ei pane ning ei näe ka vajadust,

 

imo võiks legaalne olla ikkagist, siis ei tekiks sellesmõttes seadusega probleeme, et kui kuskil seltskonnas ikkagist teed ning mingi patrull plaanib peale lennata, siis poleks ohtu et pead kuskil pokris istuma ning hariduse omandamisest eemal olema

 

i'm out

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kunagi sai suitsetatud põhimõtteliselt iga päev. Ükskõik mida ma ka ei teinud, kus ma ka polnud oli väike buzz alati sees. Ma olen 17 aastane ja esimest korda tegin seda 13 aastaselt.

Nüüd kus mu aktiivsus on langenud ca 55% saan ma alles aru, et olen veidi liiale läinud. Nüüd olen tõesti asja veidi rahulikumalt võtnud. Suitsetan nädalas paar korda kui tuju tõesti peale tuleb. Vahest kodus ennem magama minekut tv6 pealt simpsoneid vaadates või siis õhtul peale rasket päeva sõpradega lauatennist mängides. Pean ütlema, et sellest kuradi ulmeliselt tripist mis mul kestis viimased 2-3 aastat on väga hea välja tulla. Reealsuses tagasi nö.

Ausaltöeldes oleksin legaliseerimise vastu, kui ma näen siin Pärnu vahel ringi jooksmas 13-14 aastaseid poisse kes tõmbavad seda Spice diamondit ja on nõus maksma mingi 0,4g. eest 300.- siis see paneb mind mõtlema. Kui asi oleks legaalne, näeksime me 24/7 ringi liikudes igalpool väikseid poisse/tüdrukuid kellel silmad punased ja irve näol. Nagu superman ütles, meie ühiskond pole selleks valmis.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Olen legaliseerimise pooldaja, aga pean nentima, et Supermanil ja Krõpssul on omamoodi õigus. Kui me üleöö legaliseerisiksime, siis oleksid tulemused hullemad võrreldes praegusega. Aga siinkohal tulebki mängu inimestele suunatud objektiivne teavitustöö, mis informeerib võimalikest riskidest, ohtudest, võimalikult ohutust-vastutustundlikust tarvitamisest. IMO võiks mingi 6-18 kuud korralikku teavitustööd teha ning alles siis legaliseerida. Õige pea teenib aktsiisi-km ja kaudsete maksutuludega selle investeeringu ning sealt edasi nii kasumit kui ka võimalikke lisakulutusi tagasi. Müügikohtadeks võiksid olla mingid kinnised asutused, kuhu lapsenäoga tegelased sisse ei saa, umbes nagu kasiinod. Alaealistele edasiandmise ja müümise eest võiks rakendada samasugused meetmed nagu alkoholil ja tubakal ning neid ka reaalselt ja karmilt täita.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
küll tulid pärast supermani posti nüüd filosoofid välja

Kui minule vihjasid, siis lihtsalt jätkasin arutelu. Olen niiviisi "filosofeerinud" ka varasemalt (s.t enne Eriku posti) ning erinevalt Sinust üritan ma ka panustada teemasse, mitte ei kommenteeri üleolevalt.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Minu meelest, kui kellelgi on õigus siin teemas sõna võtta, siis see on meie oma Pritler.

Käin dushi all ära ja siis kirjutan täpselt, mis ma arvan, et võiks teha- Enne ei viitsi kahe lausega midagi teha.

 

ikka veel harjad end :O?

 

Muidu ise olen Poolt.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Saage aru, kanep on narkootikum. Ainuke asi on, et see pole selline hardcore narkootikum, mis nussib su ajud nii läbi nagu mõned kangemad kraamid. Kuid sellist mõtteviisi promotakse igal pool (tänapäeval enam vähemalt mitte niipalju). Ammu oleks aeg legaliseerida, aga keegi peab selle ahelreaktsiooni käivitama (no nt USA). Niikaua kuni see ahelreaktsioon pole käivitatud, on ka eestis see kahjuks illegaalne.

 

If marijuana is not legal within the next five years I have no faith in humanity, period. Everyone likes smoking weed. They have for thousands of years. They’re not gonna stop anytime soon. It makes everything better. Makes food taste better, makes music better. It makes sex feel better, for God’s sakes!

— Dale Denton, Pineapple Express

 

Siin ei ole faking midagi teha. Kanep ravib haigusi mida tekitavad valitsus ja illumminaadid, noshit, et see on illegaliseeritud.

Paneme tonn vahele, et viie aasta pärast pole sittagi muutunud kui on, siis ainult halvemuse poole.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Nii ei kui ka jah. Ühelt poolt tooks kanepi legaliseerimine väikese kuritegevuse languse kuid teisalt hakkaksid alaealised seda kergemalt kätte saama. Nt. lähed Prismasse, ostad kanepit ja hingad. Tegelikult ega see asi ikka nii lihtne ka pole :)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.