Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Kanep - Legaliseerida Eestis või mitte?

Soovitatud postitused

VIP

Panin tähele, et puudub teema väga aktuaalse teema kohta nagu Kanep.

Teeks siis väikese arutelu. Nimelt Kas tarbid/oled tarbinud? Kui jah siis kui regulaarselt suitsetad? Ning kuidas toetate ideed legaliseerida eestis? jnejne.

 

Näiteks ma ise olen suhteliselt ebastabiilselt regulaarne suitsetaja. Ja samuti toetan ideed legaliseerida. Suht ülemaailmne arutelu käib sel teemal ning eks järkjärgult võtavad varsti kõik riigid selle tee.


Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Samas kui legaalseks läheks siis hakkavad mingid 10.a tatid seda tegema ja lasevad suurematel osta, mis oleke suht perses aga samas teha selline kohvik nagu Amsterdamis "green kohvik", et ainult +18.a saavad sisse.


29.08.2020 SEISUGA OLEN OLNUD VAHVEL.NET LIIGE 3650 PÄEVA EHK 10 aastat

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Samas kui legaalseks läheks siis hakkavad mingid 10.a tatid seda tegema ja lasevad suurematel osta, mis oleke suht perses aga samas teha selline kohvik nagu Amsterdamis "green kohvik", et ainult +18.a saavad sisse.

 

Kamoon, see olekski ainuke variant, et tehakse kohvikud kust saab osta. Ega mingi toidupoest seda küll müüma ei hakata aga jah, kui nii mõelda, siis võivad vabalt vanemad osta noortematele aga oh well... :D

 

Ise ka suht regulaarne popsija ja loodetavasti tõesti teema aktuaalsuse tõttu võetakse kunagi midagi ette aga see ei ole kindasti lähiajaline, pigem ikka läheb mõned aastad või isegi rohkem kui jõutakse legaliseerimiseni. Kahe käega poolt!

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Samas kui legaalseks läheks siis hakkavad mingid 10.a tatid seda tegema ja lasevad suurematel osta, mis oleke suht perses aga samas teha selline kohvik nagu Amsterdamis "green kohvik", et ainult +18.a saavad sisse.

 

No nii hull see asi ka ei ole, et kohe hakkavad kõik suitsetama. Need, kes suitsetama hakkaksid teevad seda kaudselt praegu ka. Lihtsalt kanepi asemel on kasutusel kummiliim, välgumihkli gaas, bensiini aurud jne. Kes tahab end pilve tõmmata see leiab praegu ka võimaluse.

 

Isiklikult arvan, et juba kanepi raviomaduste tõttu tuleks see legaliseerida. Hetkel on kanep visatud samasse lahtrisse heroiini ja muu kangema kraamiga, mis tundub veidi ajuvaba. Tuleks ära legaliseerida, siis saaks teha paremaid uuringuid seoses kasulikkus vs kahjulikkus. Enamus praegustest uuringutest on tehtud stiilis: "Kas sa oled kanepit regulaarselt suitsetanud?", "jah, olen", "Sul on see ja see tervise häda, järelikult kanep on kahjulik". Või vastupidi: "Mul pole seda ja seda häda küljes, järelikult on kanep kasulik".

 

Kanepil on ilmselgelt raviomadused ja ma tahaks küll teada, mis hädasid ma saaks selle taimega ravida või ennetada saan. Eriti, kuna kuuldu põhjal peaks seda olema suhteliselt kerge oma kodus kasvatada. Kui pärast põhjalikke uuringuid jääksid kanepile pooledki neist positiivsetest mõjudest, mida erinevad artiklid hetkel väidavad, siis oleks see juba päris hästi ja ma kujutan ette, et päris mitmel inimesel lööks peas tuli põlema, et "Selle taimega sai ravida x arv haigusi, vb on veel teisi taimi, mida on samuti lihtne kasvatada ja mis omavad tugevaid raviomadusi". Liiga palju ostetakse taimi, mida võib iga inimene ise ka kasvatada, vedelal kujul või tablettide näol. Ja kui keegi mõtleb, et miks siis nende imetaimedega pole ühtegi kliinilist testi läbitud, et neid ravimitena tunnustada, siis vastus on lihtne, raha. "On average, it will cost a company $359 million to develop a new drug from the research lab to the patient". Keegi ei hakka maksma sadu miljoneid, et sina saaksid oma tagahoovis seda taime kasvatada. Kanepi raviomadusi ei saa patentida, ehk sellega ei saa suurt raha teenida. Sama lugu on ka teiste ravitaimedega.

 

Kui rääkida nö oma lõbuks pilve tõmbamisest, siis miks mitte. Väidetavalt pidi kanep olema vähem kahjulik kui alkohol ja pisut vaheldust ei teeks halba.

 

Ja lõpetuseks ütleks, et see loll jutt, et kanep on arenevale ajule kahjulik palun jätta kirja panemata, kuna alkoholi mõju arenevale ajule on kas sama hull või veel hullem. Kahjulikkus arenevale ajule ei ole mingi argument millegi keelamiseks, kui samal ajal on alkohol,kummiliim,gaas,bensiin jne kõigile kättesaadav. Mõtleme ikka peaga, mitte persega!

Muudetud liikme Logic'i poolt

Lisa steamis ja kirjuta profiili alla, mis asjus:

http://steamcommunity.com/profiles/76561198137155999/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

 

Ja lõpetuseks ütleks, et see loll jutt, et kanep on arenevale ajule kahjulik palun jätta kirja panemata, kuna alkoholi mõju arenevale ajule on kas sama hull või veel hullem. Kahjulikkus arenevale ajule ei ole mingi argument millegi keelamiseks, kui samal ajal on alkohol,kummiliim,gaas,bensiin jne kõigile kättesaadav. Mõtleme ikka peaga, mitte persega!

 

Olen sinuga nõus, kuid siiski tean isiklikult paari inimest, kes suitsetabki igapäevaselt ja aju on juba nii pehmeks tõmmatud, et tarbija lihtsalt ei oskagi mõelda, rääkida ning seetõttu ei ole motivatsiooni või viitsimist midagi produktiivset peale suitsetamise teha. Samas jah, ka alkoholi liigtarbimisel võivad need tagajärjed paljugi hullemad olla. Ise võtaks alati heameelega pigem grammi popsu, kui liitri viina :)

Muudetud liikme riks'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Olen sinuga nõus, kuid siiski tean isiklikult paari inimest, kes suitsetabki igapäevaselt ja aju on juba nii pehmeks tõmmatud, et tarbija lihtsalt ei oskagi mõelda, rääkida ning seetõttu ei ole motivatsiooni või viitsimist midagi produktiivset peale suitsetamise teha. Samas jah, ka alkoholi liigtarbimisel võivad need tagajärjed paljugi hullemad olla. Ise võtaks alati heameelega pigem grammi popsu, kui liitri viina :)

 

Ja inimsed, kes söövad liiga palju on paksud, laisad ja haiged. Igal asjal on piir, millest ei tasu üle minna. Šokolaadi kook maitseb hästi, aga seda ei pea sööma 1kg päevas, sama lugu kanepiga ;)

 

Kõike siin ilmas tuleb tarvitada mõõdukalt.


Lisa steamis ja kirjuta profiili alla, mis asjus:

http://steamcommunity.com/profiles/76561198137155999/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Mina aga leian, kui kanep legaliseerida, siis selle kasutajaskond väheneb. Tuleb populariseerida ja reklaamida kanepi tarvitamist, siis ilmselt jätavad need "rebellionid" popsutamise maha. Miks? enam ei olda rebel kui tehakse peale. Lihtne. Need aga kes suitsetavad igapäevaselt, muutub elu väheke kergemaks. Seega ma usun, et kui me Eesti riik soovib kanepi tarvitamist vähendada, tuleks see legaliseerida ning reklaamida selle tarvitamist. Küll lapsed aru saavad, et kanepi suitsetamine polegi enam nii rebel, kui see oli varem.

 

Endal on suht savi kas on legaalne or not, ei tarbi.


tervist.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Ja see raha, mis tuleks riigile sisse maksude pealt.... Oiii jah.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Author of the topic Postitas

Tõsi, oleks uus majandusharu mis tooks tohutult riigile sisse.

 

Kristjan - Need "Rebelid" on nii väike protsent seega see ei mõjuta midagi olenemata sellest kas nad suitsetavad ja mitte.

 

 

 

Mis on tei esuitsetamise tagamõte? Mille pärast suitsetate?


Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

See on hea küsimus ning kipun aeg-ajalt seda endaltki küsima. Eks see ole ikka selle sama mõnusa tunde tekitamine ning rahulolu saavutamine :D Kuna tegelikult kanepist ei saa olla füüsilises sõltuvuses, siis seetõttu ei pea ma ennast ka sõltlaseks. Jah, mul võib-olla ei ole väga palju neid 'kaineid' päevi nädalas aga kui on tahtmine, vajadus või lihtsalt tunnen, et peaks natukene käsipidurit tõmbama, siis suudan seda ka teha. Eks kõige suuremat rolli mängib aeg - kui on liiga palju vaba aega ning nt pole hobisid, siis muid mõtteid peale pahvimise polegi peas. Peab ennast hoidma hõivatud endale oluliste tegevustega ning välja mõtlema kuhu on soov üldse elus välja jõuda. Hetkel käin tööl, koolis ning igapäevaselt trennis - kui mul puuduks viitsimine ja motivatsioon nende tegemiseks aga regulaarselt ikka teeksin savu, siis ilmselt ilma suurema mõtlemiseta tembeldaksin ennast luuseriks. Ma ei ole ka selline tarbija, kes teeb kohe hommikul wake and bake. Ei, ma tegelen kõige pealt vajalike ja oluliste asjadega, kas siis käingi trennis, tööl või koolis ning alles siis ma luban endale seda pulli. Ma arvan ma ei valeta, kui ma ütlen, et tegelikult on asjad suhteliselt kontrolli all. Samas aga olen ka mõelnud, et seda pulli ei saa ju terve elu teha? Mingi aeg ikka peaks vaikselt otsad kokku tõmbama aga eks see ole suhteliselt raske, kui põhimõtteliselt terve tutvusringkond seda tarvitab.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Jah, et turule tuleks puhas kanep ja ma ei peaks kuulma kuidas üks või teine haiglasse sattus kuna suitsetas kanepi taolist kemüüset. Samamoodi oleks vähem meedia poolset debiilsust kanepist. Ülemisi postitusi ei viitsi lugeda, seems to deep. Also, kui legaaalne oleks, siis inimesed proovikisid, enne kui suust mingit kritiseerimise laadset oksed toodaks.

 

Mind isiklikult see illegaalne olek ei häiri.


sadwa.jpg

 

"Success is the best revenge"

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Oldschooler

"I never saw a wild thing feel sorry for itself..." D.H Lawrence

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Author of the topic Postitas (muudetud)

 

Tegelikult on Pealtnägija kallutatud meediaga. Nad lõikasid täpselt välja need lõigud, et näidata kanepit halvas valguses ning meelega valiti just sellised kohad kus tal on mõttelüngad, katkendlik kõne jne. Ma ütlen ausalt, kui ma olen korralikult stoned siis on minul ka sellised pausid jne. Selge peaga sellist asja pole ning ka samuti seal videos on ta tugevalt pilves. Ja eks loomulikult on ka igal asjal oma piir. Kui sa päevast päeva oled pilves siis loogiline, et see mõjub. Samuti nagu igapäevaselt alkoholi juures on negatiivsed tagajärjed. Ega ju näiteks kommi ka ei aja endale pidevalt näost sisse, mis siis, et maitsev on. Ning me ei tea milline kõnemaneer on tal tavalises olekus. Võibolla ongi selline teistmoodi aga lihtne on ju kanepit süüdistada.

 

Samuti seal räägib see ema, et näe kanepi pärast tõmbas poeg end oksa. Kuigi korraks mokaotsast on mainitud, et ta suitsetas alternatiive ehk siis sünteetilisi aineid mis tema selleni viis, mitte kanep.

Ning rääkides Skisofreenia vallandumisest siis see võib juhtuda ainult neil kellel on geneetiline soondumus selleks. See ka tähendab seda, et see juhtub varem või hiljem isegi ilma kanepita.

Muudetud liikme Loom'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Huvitav algatus - https://rahvaalgatus.ee/initiatives/f13eb6d7-2c94-44fe-b0fa-d56cbfb936f5

 

Hea algus, kuid kui aus olla oli ammu juba õige otsus legaliseerida igasugused ained. Uuringud oleksid teadlastele kättesaadavamad ning saaks teada iga aine täpsemad plussid/miinused(nt. pidev kanepi tarvitamine viib psühhoosini või siis mitte).

 

Ning jah meelelahutuseks ei peaks igast paska pruukima.

Muudetud liikme Tundmatu_Isik'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Huvitav algatus - https://rahvaalgatus.ee/initiatives/f13eb6d7-2c94-44fe-b0fa-d56cbfb936f5

 

Hea algus, kuid kui aus olla oli ammu juba õige otsus legaliseerida igasugused ained. Uuringud oleksid teadlastele kättesaadavamad ning saaks teada iga aine täpsemad plussid/miinused(nt. pidev kanepi tarvitamine viib psühhoosini või siis mitte).

 

Ning jah meelelahutuseks ei peaks igast paska pruukima.

 

igasuguseid ained??? smh.

 

ei tea, ise tegin savu regulaarselt 5 aastat, kahetsen. alguses oli fun ja tore, hiljem juba lappes. nüüd pole veidi üle kuu puutunud midagi, ja nii ka jääb.

 

E: replased hard aga 2 kuud täiesti puhas poiss. hea oli kainelt fookuses, nüüd üritan uuesti. XD

Muudetud liikme riks'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Pooldan legaliseerimist. Igat ainet võib kuritarvitatada, ka nt suhkrut. Kui meil on lubatud sündimata lapsi tappa, siis kanep on no brainer. My body my choice, right?


Lisa steamis ja kirjuta profiili alla, mis asjus:

http://steamcommunity.com/profiles/76561198137155999/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Lisan siia oma vaatenurga. Arvan, et kõik, kes on juba üle 30 aasta vanad, on nooruses kindlasti suitsetamist proovinud. Tahan öelda, et legaliseerimise teemat pole Eestis kunagi nii kriitiliselt tõstatatud. Eestis on aga CBD ja suitsetamiskultuuri teema muutunud väga populaarseks, nagu ka mõnes teises Euroopa riigis, näiteks Hollandis. Usun aga, et see teema on endiselt väga delikaatne ja kõik inimesed ei oska oma võimeid mõistlikult hinnata ning võivad hakata kuritarvitama mingeid aineid, kui need legaliseeritakse. Väga oluline on lapsega sellest varakult rääkida ja talle kõike õigesti esitada.

Muudetud liikme bellancahighland'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.