Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Soovitatud postitused

Admin
Author of the topic Postitas
18 tundi tagasi, TheBoss. ütles:

Suht palju infot siin aga kõike ka läbi lugeda ei jaksa, nimelt kas kellelgi on mingeid häid nippe kuidas hakata investeerimisega tegelema? Pole kunagi mingit kokkupuudet aga tegevus pakub siiski huvi. :)

Alustades on infot tõesti palju, aga kord kui sisse astud, siis saad aru, et seda infot on rohkem kui arvasid ja veel.

Ma soovitan soojalt kuulata podcaste "Investeerimisraadio", "Edu Valem" ja "Hakkame tegutsema", neid saab kuulata siin - https://rahajutud.ee/category/podcastid/

Ja enne investeerimist soovitan raamatukogust kaks lihtsat aga head raamatut laenutada. Roosaare "Rikkaks saamise õpik" ja Kristi Saare "Kuidas alustada investeerimisega?".

Igatahes, suund on sul õige. Mida varem alustad seda parem. Lisaks arvesta, et iga investeering sisaldab riski.

Lihtne näide, mida suurem tootlus, seda suurem risk. Pangad annavad eraisikutele laene välja 1-5% intressidega, sest need on madala riskiga, aga kindla sissetulekuga.

NB! Kui sa ei ole valmis kogu investeeritud raha kaotama, a la tuled niigi ots otsaga kokku ja nüüd veel proovid iga kuu investeerida, siis tee enne enda elu ja rahaasjad korda kui investeerima/säästma hakkad.

1 tund tagasi, TheBoss. ütles:

Lugesin kogu selle jutu läbi nüüd, nüüd ka saab veits asjadest aru kuigi peab kõvasti õppima juurde. Siiani olen aru saanud, et enamus kasutavad mintost, arvatavasti proovin ka kätt.

Mingi 30-50€ iga kuu lisada juurde tundub üpris okei? Kuidagi tuleb asja alustada ja kogemusi koguma hakata.

30-50€ on tõesti väga hea algus.


4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
1 tund tagasi, Genius15 ütles:

Alustades on infot tõesti palju, aga kord kui sisse astud, siis saad aru, et seda infot on rohkem kui arvasid ja veel.

Ma soovitan soojalt kuulata podcaste "Investeerimisraadio", "Edu Valem" ja "Hakkame tegutsema", neid saab kuulata siin - https://rahajutud.ee/category/podcastid/

Ja enne investeerimist soovitan raamatukogust kaks lihtsat aga head raamatut laenutada. Roosaare "Rikkaks saamise õpik" ja Kristi Saare "Kuidas alustada investeerimisega?".

Igatahes, suund on sul õige. Mida varem alustad seda parem. Lisaks arvesta, et iga investeering sisaldab riski.

Lihtne näide, mida suurem tootlus, seda suurem risk. Pangad annavad eraisikutele laene välja 1-5% intressidega, sest need on madala riskiga, aga kindla sissetulekuga.

NB! Kui sa ei ole valmis kogu investeeritud raha kaotama, a la tuled niigi ots otsaga kokku ja nüüd veel proovid iga kuu investeerida, siis tee enne enda elu ja rahaasjad korda kui investeerima/säästma hakkad.

30-50€ on tõesti väga hea algus.

Kindlasti uurin, loen ja kuulan veel ennem kui alustan. Endale panin hetkel paika kerge kava, et uurin veel aktiivselt antud teema ja erinevate lahenduste ja lehtede kohta paar nädalat ja siis alles teen esimesed investeeringud.

Ma olen harjunud nii, et kui midagi käsile võtan, siis aktiivselt ja tõsiselt, saan aru, et on riskid igas nn äris aga kui ei riski, siis ei saagi kunagi midagi tehtud.

 

Hetkel siit lugedes sain aru, et kui on suurem summa, siis soovitate kõik OÜ alt investeerida aga ei saanud päris täpselt aru, et mis selle vahe on kas eraisik või OÜ? Mingi maksustamise teema või kuidas? Võib tunduda päris loll küsimus aga siiski küsin.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Admin
Author of the topic Postitas
7 tundi tagasi, TheBoss. ütles:

Kindlasti uurin, loen ja kuulan veel ennem kui alustan. Endale panin hetkel paika kerge kava, et uurin veel aktiivselt antud teema ja erinevate lahenduste ja lehtede kohta paar nädalat ja siis alles teen esimesed investeeringud.

Ma olen harjunud nii, et kui midagi käsile võtan, siis aktiivselt ja tõsiselt, saan aru, et on riskid igas nn äris aga kui ei riski, siis ei saagi kunagi midagi tehtud.

 

Hetkel siit lugedes sain aru, et kui on suurem summa, siis soovitate kõik OÜ alt investeerida aga ei saanud päris täpselt aru, et mis selle vahe on kas eraisik või OÜ? Mingi maksustamise teema või kuidas? Võib tunduda päris loll küsimus aga siiski küsin.

Investeerimise valdkonnas lolle küsimusi ei ole olemas. Kui sul on küsimusi, siis küsi julgelt.

Ettevõte vs eraisiku maksustamise kohta saad lugeda siit - https://kristiinvesteerib.ee/eraisikuna-investeerimine-vs-ettevotte-alt-investeerimine/

Mina isiklikult investeerin nii ettevõtte kui ka eraisiku konto alt, aga ettevõtte portfell on suurem.

Investeerides on üldjuhul nii nagu iga pakkumisega on, et kui pakkumine tundub liiga hea, siis on kindlasti midagi sellega viga või risk väga suur või petuskeem.

Ühisrahastuses saab näiteks üldjuhul 5-20% tootlust aastas. Minu keskmine on seal 12-13% peal. Mintose keskmine on seal 12% juures.

Teisel noodil.

Viimasel ajal on uudistes kaks suurt uudist olnud, et kuidas üks inimene kaotas 500 000!!!!! eurot investeerimise petuskeemile ja alles täna avaldatud, kus 19 aastasel oli kuidagit moodi 35 000 eurot ning naiivselt andis selle petturitele üle, lootes et teenib kõvasti rohkem tagasi.

Selliseid juhtumeid on tegelikult iga päev, kus inimesed kaotavad meeletutes kogustes summasid. Minu arust kõige huvitavam enamus nende lugude puhul on, et inimesed usaldavad inimesi lihtsalt telefoni teel rääkides. Täiesti ebareaalne ... 

Artikkel - https://www.delfi.ee/news/paevauudised/krimi/kelmid-petsid-19-aastaselt-maardu-noormehelt-valja-35-000-eurot?id=88678731


4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
38 minutit tagasi, Genius15 ütles:

Investeerimise valdkonnas lolle küsimusi ei ole olemas. Kui sul on küsimusi, siis küsi julgelt.

Ettevõte vs eraisiku maksustamise kohta saad lugeda siit - https://kristiinvesteerib.ee/eraisikuna-investeerimine-vs-ettevotte-alt-investeerimine/

Mina isiklikult investeerin nii ettevõtte kui ka eraisiku konto alt, aga ettevõtte portfell on suurem.

Investeerides on üldjuhul nii nagu iga pakkumisega on, et kui pakkumine tundub liiga hea, siis on kindlasti midagi sellega viga või risk väga suur või petuskeem.

Ühisrahastuses saab näiteks üldjuhul 5-20% tootlust aastas. Minu keskmine on seal 12-13% peal. Mintose keskmine on seal 12% juures.

Teisel noodil.

Viimasel ajal on uudistes kaks suurt uudist olnud, et kuidas üks inimene kaotas 500 000!!!!! eurot investeerimise petuskeemile ja alles täna avaldatud, kus 19 aastasel oli kuidagit moodi 35 000 eurot ning naiivselt andis selle petturitele üle, lootes et teenib kõvasti rohkem tagasi.

Selliseid juhtumeid on tegelikult iga päev, kus inimesed kaotavad meeletutes kogustes summasid. Minu arust kõige huvitavam enamus nende lugude puhul on, et inimesed usaldavad inimesi lihtsalt telefoni teel rääkides. Täiesti ebareaalne ... 

Artikkel - https://www.delfi.ee/news/paevauudised/krimi/kelmid-petsid-19-aastaselt-maardu-noormehelt-valja-35-000-eurot?id=88678731

Tänud! Sul endal päris pikka aega investeeringud, kuidas muidu läinud on ja kui palju ise hetkel oled sisse pannud ja kas oled teeninud tagasi või kasumisse ka kui maha arvutada summa mille oled sisse pannud? 

 

See on päris hull teema jah, et inimesed usaldavad liiga kergelt suvalisi helistajaid ja satuvadki petuskeemi ohvriks. 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Mulle jääb ka mõistmatuks see, et mingi vene keelt rääkiv isik helistab telefoni teel ja inimesed annavad puhtalt jutu peale kümneid tuhandeid eurosid võõrale, kellega pole isegi kunagi näost-näkku kokku saadud. Kus on mõistus?


Ostan CS:GO ja Rusti skinne -35-45% Steami marketi hetke hinnast!

Discord: REwiwe#3535

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Admin
Author of the topic Postitas
14 tundi tagasi, TheBoss. ütles:

Tänud! Sul endal päris pikka aega investeeringud, kuidas muidu läinud on ja kui palju ise hetkel oled sisse pannud ja kas oled teeninud tagasi või kasumisse ka kui maha arvutada summa mille oled sisse pannud? 

 

See on päris hull teema jah, et inimesed usaldavad liiga kergelt suvalisi helistajaid ja satuvadki petuskeemi ohvriks. 

Päris "pikka" aega pole, umbes 5 aastat. Ma kahjuks summadest rääkida ei saa, aga hetkel olen iga ühisrahastuse investeeringuga, v.a Bondora, plussis.

Nagu mainisin, siis keskmine tootlus seal 12-13% juures ehk umbes 5 aastaga kasvanud vähemalt 60+%.

Lisaks liitintress teeb kenasti oma tööd.


4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
11 tundi tagasi, Genius15 ütles:

Päris "pikka" aega pole, umbes 5 aastat. Ma kahjuks summadest rääkida ei saa, aga hetkel olen iga ühisrahastuse investeeringuga, v.a Bondora, plussis.

Nagu mainisin, siis keskmine tootlus seal 12-13% juures ehk umbes 5 aastaga kasvanud vähemalt 60+%.

Lisaks liitintress teeb kenasti oma tööd.

Liitintress on täpsemalt mis?

Kui kogu aeg edasi püüelda ja juurde aktiivselt lisada, siis võiks asjaga jõuda finantsvabaduseni küll. Kuigi kui passiivselt investeerimine toimib? Peab ise päris tihti asjadel silma peal hoidma jne?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
11 tundi tagasi, Genius15 ütles:

Päris "pikka" aega pole, umbes 5 aastat. Ma kahjuks summadest rääkida ei saa, aga hetkel olen iga ühisrahastuse investeeringuga, v.a Bondora, plussis.

Nagu mainisin, siis keskmine tootlus seal 12-13% juures ehk umbes 5 aastaga kasvanud vähemalt 60+%.

Lisaks liitintress teeb kenasti oma tööd.

Lihtsalt huvi pärast küsin, et kuidas Bondoras on võimalik praeguse majanduse juures miinusesse jääda? Tavaliselt on seal ju laenude summad nii hajutatud, et päris miinusesse küll jääda ei tohiks või andsid ühele isikule suuremat sorti laenu?

 

9 minutit tagasi, TheBoss. ütles:

Liitintress on täpsemalt mis?

Liitintress on siin hästi lahti kirjutatud:

https://financer.com/ee/finantsnouanded/kalkulaatorid/liitintress/


Ostan CS:GO ja Rusti skinne -35-45% Steami marketi hetke hinnast!

Discord: REwiwe#3535

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Admin
Author of the topic Postitas
12 tundi tagasi, eXo ütles:

Lihtsalt huvi pärast küsin, et kuidas Bondoras on võimalik praeguse majanduse juures miinusesse jääda? Tavaliselt on seal ju laenude summad nii hajutatud, et päris miinusesse küll jääda ei tohiks või andsid ühele isikule suuremat sorti laenu?

 

Liitintress on siin hästi lahti kirjutatud:

https://financer.com/ee/finantsnouanded/kalkulaatorid/liitintress/

Bondora on üks huvitav loom. Sel ajal kui mina seal veel investeerisin olid sellised kurikuulsad laenud nagu "HR hispaania" laenud. Võib olla on siiani, ei ole enam kursis.

Kuna ma alles alustasin ja väga asjadega kursis polnud, siis vaatasin, et oppa, hea kõrge tootlusega laenud. High risk, high reward stsenaarium.
See, et mina seal raha kaotasin oli osaliselt minu viga ja Bondora enda viga. Tavaline algaja viga, arvasin et "safe investment".

Igatahes, jagasin oma paar sotti nende laenude vahel välja, 10€ tükk. Kuigi osad maksid tagasi, siis enamus seda ei teinud. Niigi imestasin, et inimesed maksid tagasi nii kõrge intressiga laene. 
Nende laenude intressid olid vahemikus 40-80%. Ime pole, et inimesed neid tagasi ei maksa. Lisaks, kui ma õigesti mäletan, puudus Bondoral igasugune "inkasso"laadne teenus hispaanias ning sinna see raha läks

Hiljem kui need HR laenud hapuks juba läksid olid osad investorid aga jube targad ning hakkasid neid HR laene sisse ostma järelturult, sest lõpuks hakkasid osad ikkagist maksma ning kui sa ostad 10€'se laenuosaku sentide eest ning pärast saad tagasimakseid, on tootlus võimas.

A la eestist Investor Taavi oli üks neist - https://taavi.golive.ee/2019/03/16/bondora/

5 aastaga on ta oma portaali pandud raha kolmekordistanud. Portaali pannud 7.5k€ ja välja kandnud juba 17 600€. Lisaks on veel kontoväärtus 5353€. Annualiseeritud tootlus 43%. Ostnud ja müünud järelturult 160k eest laene. 


4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Ise tegutsen ka mintoses ja samuti tegin selle aasta alguses LHV kasvukonto. Ehk siis väärtpaberid jne. Praegu mingi 200€ tiksub LHVs, katsun seda portfelli kasvatada see aasta. Mintos kuidagi unarusse jäänud mul, mingi ~1000€ seal, higivaba raha tulnud mingi 170€ kanti. Peaks seal ka natukene aktiivsemaks muutuma.

 

Samuti liitusin sellise vahva challangiga nagu Rahakrati 1000€ challange. Saan hiljem lingi ka panna aga idee on lihte, on 52 vms ruutu(niipalju nädalaid kui aastas on), igas ruudus 1 kindel summa ja selle summa pead see nädal kõrvale panema. Päris vahva üritus.


tervist.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Admin
Author of the topic Postitas

Smooth reklaam. I'd give you that.

Kuetzali ja Envestio puhul oli tegu väga hästi läbi planeeritud petuskeemiga. Loodetavasti saadakse pätid kätte ja pannakse vangi, kahjuks aga võib ainult kolmeks aastaks neid vangi panna ...
Tõmbad 30 milli rahvalt üle, pesed ära, põksud 3 aastat vangis ning naudid. 🙄 Ebareaalne.


4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Admin
Author of the topic Postitas

Järgmine majanduskriis? Põhjustajaks koroonaviirus?

34084e3b81.png

Allikas: https://www.aripaev.ee/borsiuudised/2020/03/12/balti-bors-alustas-paeva-poorase-kukkumisega


4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Tere, 

 

Vabandust kui vale koht, aga mis platforme te soovitate? Ise olen kahevahel kas plus500 või Mintos(korra mõtlesin ka eToro peale kuid internetist otsides ja lugedes sain ma aru, et Mintos tundub kõige parem.


"Headphones in, problems out!"

200.gif

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Admin
Author of the topic Postitas
On 20.4.2020 at 22:12, Cheeetoz ütles:

Tere, 

 

Vabandust kui vale koht, aga mis platforme te soovitate? Ise olen kahevahel kas plus500 või Mintos(korra mõtlesin ka eToro peale kuid internetist otsides ja lugedes sain ma aru, et Mintos tundub kõige parem.

Plus500/eToro ja Mintos kaks täiesti erinevat asja.

Plus500 ja eToros saad osta ja vahetada aktsiaid, Mintos on aga ühisrahastusplatvorm.


4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Olen nüüd mõned kuud uurinud ja olnud natuke rohkem kursis investeerimisega kui nn tavaline inimene. Mõtlesin endale selgeks, et alustan Mintoses ja annan laene. Tekkis väike küsimus, mis on need põhilisemad riigid kuhu laenu anda ei tohiks? Hispaania oli üks, rohkem kahjuks meelde ei tule kuigi kuskilt olen lugenud rohkemate kohta.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Küsimus, kas on mõistlik investeerida rahasse, kui seda iga aasta juurde prinditakse?

Laenu andmine on ka investeerimine rahasse, 10~15% tootlusega, millest inflatsioon sööb iga aasta vähemalt 3%, kui mitte rohkem. Lisaks arvesta sinna juurde halvaks läinud laenud.. hea oled kui paari % plussi jääd.

 

Keegi on teinud endale selgeks liability ja assets-i?

Mis liability oled lahti saanud?

 

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Huvitav, et Mintoses enamus laenud võtavad lätlased, vähemalt minul on kõik 7 laenu, mis andnud olen Lätis. Ma ei tea kas tasub sinna anda nii hoogsalt kuna 2 laenu on juba 15+ päeva hilinemisega. Lisaks on Mogo küll hea märgisega aga kas neile tasub tegelt anda laenu?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Admin
Author of the topic Postitas

Börsihai - aktsiamäng virtuaalrahaga

Mäng kestab 2. novembrist kuni 20. novembrini 2020.
Registreeruda saab 19. oktoobrist kuni mängu lõpuni.

  • Pane oma investeerimisoskused proovile ja õpi nii enda kui ka teiste tegemistest
  • Ootame osalema ka firmade, koolide jt meeskondi
  • Koolinoortele lisaauhinnad
  • Osalejad saavad tasuta lugeda Äripäeva või Delovõje Vedomosti digilehte

Loe lisaks - https://www.lhv.ee/hai


4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Admin
Author of the topic Postitas
4 tundi tagasi, eXo ütles:

Ajaviiteks proovin jah. Hetkel edetabelis ~120.

Mul vapsee edetabel täna ei tööta :D

37 minutit tagasi, Kristjan194 ütles:

Tegin ka konto, ostsin applet ja teslat, vaatab mis saab :D

Pikas plaanis tõuseb kindlasti ja jääd plussi kõvasti, aga kuna aega ainult 20. novembrini, siis nende aktsiatega kahjuks võiduni ei jõua 🙄

Eelmine aasta suutis esikoht 70% tootlust teenida selle väikese ajaga.


4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.