Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Soovitatud postitused

Admin
Author of the topic Postitas (muudetud)
Tervist! :) kus te neid investeerimisi teete? mis lehtedel vms? mõtlesin kah asjaga algust teha aga mingit hiigel summat ma investeerima ei hakka max 30€ et n2ha yldse kas raha tagasi saan seega kes viitsib siis andke neid lehti :)

 

Mina näiteks investeerin mitmel erineval platvormil.

Twino.eu's, sest seal on võimalik investeerida lühiajalistesse laenudesse, millel on buyback garantii. Ajaliselt 1-3 kuud ja aastane tootlus 12%+. Kuna laenud lühikesed, siis raha on vägagi likviidne.

Bondora.com'is investeerisin algus aastatel, siis sain aga aru, et ei ole õige koht kuhu enam raha suunata. Raha küll veel tiirleb sees, aga juurde kindlasti plaanis kanda ei ole. Laenud pikad aastast kuni 10 aastani vist välja. Tootlus oleneb kõvasti portfellihaldurist, seal saad paika panna, kuhu ja kui palju investeerida tahad. Üks peamisi põhjuseid, miks ma sinna raha sisse kandmise lõpetasin oligi portfellihalduri kohustuslikuks tegemine, et enam ei saanud ise laene valida, vaid süsteem tegi seda sinu eest ...

Omaraha.ee's olen pea aasta juba investeerinud, minu arust väga korralik koht, saab valida ise laenud välja, miinimum summa, mis pead investeerima on 10€ laenu kohta. Aastane tootlus oleneb sellest, millistesse laenudesse investeerid. Minul näiteks hetkel eraisiku kontoga tootlus 21,1% aastas.

 

Seega soovitan vaadata Twinot, Omaraha, Mintost. Olemas ka Estateguru (miinimum 50€) vaja alustamiseks.

 

Mida varem investeerimisega alustad, seda parem. Väga suur vahe on, kas alustad 20 aastaselt või 30 aastaselt.

Muudetud liikme Genius15'i poolt

4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Mina näiteks investeerin mitmel erineval platvormil.

Twino.eu's, sest seal on võimalik investeerida lühiajalistesse laenudesse, millel on buyback garantii. Ajaliselt 1-3 kuud ja aastane tootlus 12%+. Kuna laenud lühikesed, siis raha on vägagi likviidne.

Bondora.com'is investeerisin algus aastatel, siis sain aga aru, et ei ole õige koht kuhu enam raha suunata. Raha küll veel tiirleb sees, aga juurde kindlasti plaanis kanda ei ole. Laenud pikad aastast kuni 10 aastani vist välja. Tootlus oleneb kõvasti portfellihaldurist, seal saad paika panna, kuhu ja kui palju investeerida tahad. Üks peamisi põhjuseid, miks ma sinna raha sisse kandmise lõpetasin oligi portfellihalduri kohustuslikuks tegemine, et enam ei saanud ise laene valida, vaid süsteem tegi seda sinu eest ...

Omaraha.ee's olen pea aasta juba investeerinud, minu arust väga korralik koht, saab valida ise laenud välja, miinimum summa, mis pead investeerima on 10€ laenu kohta. Aastane tootlus oleneb sellest, millistesse laenudesse investeerid. Minul näiteks hetkel eraisiku kontoga tootlus 21,1% aastas.

 

Seega soovitan vaadata Twinot, Omaraha, Mintost. Olemas ka Estateguru (miinimum 100€) vaja alustamiseks.

 

Mida varem investeerimisega alustad, seda parem. Väga suur vahe on, kas alustad 20 aastaselt või 30 aastaselt.

 

 

Mainin ära et mintoses on ka 1-3 kuulisetel laenudel payback guarantee :)


tervist.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Mina näiteks investeerin mitmel erineval platvormil.

Twino.eu's, sest seal on võimalik investeerida lühiajalistesse laenudesse, millel on buyback garantii. Ajaliselt 1-3 kuud ja aastane tootlus 12%+. Kuna laenud lühikesed, siis raha on vägagi likviidne.

Bondora.com'is investeerisin algus aastatel, siis sain aga aru, et ei ole õige koht kuhu enam raha suunata. Raha küll veel tiirleb sees, aga juurde kindlasti plaanis kanda ei ole. Laenud pikad aastast kuni 10 aastani vist välja. Tootlus oleneb kõvasti portfellihaldurist, seal saad paika panna, kuhu ja kui palju investeerida tahad. Üks peamisi põhjuseid, miks ma sinna raha sisse kandmise lõpetasin oligi portfellihalduri kohustuslikuks tegemine, et enam ei saanud ise laene valida, vaid süsteem tegi seda sinu eest ...

Omaraha.ee's olen pea aasta juba investeerinud, minu arust väga korralik koht, saab valida ise laenud välja, miinimum summa, mis pead investeerima on 10€ laenu kohta. Aastane tootlus oleneb sellest, millistesse laenudesse investeerid. Minul näiteks hetkel eraisiku kontoga tootlus 21,1% aastas.

 

Seega soovitan vaadata Twinot, Omaraha, Mintost. Olemas ka Estateguru (miinimum 100€) vaja alustamiseks.

 

Mida varem investeerimisega alustad, seda parem. Väga suur vahe on, kas alustad 20 aastaselt või 30 aastaselt.

Selle pildi järgi on miinimum 50€ vaja Estategurusse investeerimiseks. Eksisid või mingi konks seal? :D

 

cbe9bcfb2710adc20c2c7d737210354f.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Admin
Author of the topic Postitas
Selle pildi järgi on miinimum 50€ vaja Estategurusse investeerimiseks. Eksisid või mingi konks seal? :D

 

 

Jep, eksisin. 50€ hoops mitte 100 :D


4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
aga mis see kõige kõige parem investeerimise koht on ? :D kolme erinevasse kohta kyll ei viitsi investeerima hakata :)

 

soovitan Sul ise natuke siis asjadega tutvuda ning lugeda lähemalt. See, kus sina soovid algust teha, on sinu enda asi, ega kõike ei saa ju pudrulusikaga ette laduda.


tervist.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Kas keegi Bondkickiga ka tegeleb? Homme (06.02) avavad uue objekti 19% aastase tootlusega, periood 6 kuud. Liiga hea kuidagi, et tõsi tunduda. Samas tegemist on bullet-tüüpi investeeringuga, ehk igakuiselt makstakse vaid intresse ning lõpus tagastatakse ka põhiosa - äkki ongi 19% standard nende puhul siis vms?

 

Suhteliselt värske teema see Bondkick tegelikult veel, ei tea kas sellest eemale hoida või käpp sisse pista, tahaks teie arvamusi ka kuulda. Siiani tiksun Twino platformil kus max tootlus mida olen näinud on 16%.

Muudetud liikme Karl Erik'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Hetkel 2500 eurot vabaraha ja 2000 sellest sooviks kusagile investeerida. Pole kunagi investeerinud vms seega oleks vaja õpetussõnu, kuhu raha panna, kui palju jne. Raha lihtsalt seisab hetkel kontol, kuna kaitseväes.

 

Midagi nii Sulle kui teistele uutele huvilistele, keda viimase paari kuuga hulgi lisandunud on:

 

NB! tõesti loe/kuula need kõik läbi, investeerimine ei tohi olla impulsiivne, peab olema ratsionaalne tegevus. Põhjalikkus ja kannatlikkus on omadused, mis toovad edu.

 

1. loe läbi see: https://kristiinvesteerib.ee/kuidas-investeerida-1000-eurot/ (kehtib kenasti kõigi 4-kohaliste summade kohta)

 

2. kuula lõpuni see: http://rahafoorum.ee/kuhu-investeerida-vaikeste-summadega/

 

3. loe läbi see: http://rahafoorum.ee/p2p/ ja vali sealt mõni portaal.

 

4. küsi endalt portaali vm. meetodi valikut tehes:

- kas kõige eelneva valguses on mul endiselt soov investeerida?

- kas ma saan endale lubada investeeritava kapitali kaotamist?

- kui ruttu ma sellele rahale ootamatu vajaduse tekkides ligi saada tahan?

- kui pikka investeerimisperioodi ma plaanin?

- kas ma tahan intresse saada iga kuu või pikema aja tagant?

- mis mu portfelliehitamise kaugeesmärk on?

- kui kõrget tootlust ma jahin?

- kui kõrget riski ma talun?

- millised on meetodi X kasutamisega kaasnevad riskid?

- kas meetodi X pakutav tootlus on proportsionaalne seda meetodit kasutades kaasnevate riskidega?

 

Kui esimese küsimuse vastus oli "jah", siis pane vastused teistele küsimustele valge paberilehe peale kirja ja hakka neid kõrvutama võimalike investeerimisvõimalustega, et valida endale sobivaim.

Muudetud liikme l6bustank'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Mis laenudesse soovitate hetkel mintoses investeerida? (aeg, intressid, kas buybackiga). Kas laenudel kuvatav intress rate on intressi suurus antud perioodil või aasta kohta?

 

Intress rate on siis aastane tootlus.

 

0-3 kuud, Interest Rate from 12.0% to 20.0%, kindlasti payback guarantee.


tervist.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Admin
Author of the topic Postitas (muudetud)

Vihkan seda, kui login Omarahasse sisse ja siis näen, et ülimagusad Eesti laenud on juba kõik rahastatud ...

 

Kuidas teie seisukoht on, et kas on teatud %, alla mille üldse laene ei vaatagi, vahet pole kui hea?

 

Ma vahepeal mõtlesin, et 20% aastane tootlus Omaraha platvormil võrreldes teiste platvormide tootluse %'ga on ikka väga hea. Twino's ju näiteks pea poole väiksem 12%/a.

Ja üürikorteri tootlus jääb tavaliselt 4-10% aastas vahele.

 

 

9629682c6a.png

3b3cc6a858.png

Muudetud liikme Genius15'i poolt

4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
:O Kõlab kuidagi liiga suure numbrina.

 

Sõlutuvalt korterist jääb üldiselt pigem 5-8% vahele. Endal lasnamäe korter toodab 6,5%.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Vihkan seda, kui login Omarahasse sisse ja siis näen, et ülimagusad Eesti laenud on juba kõik rahastatud ...

 

Kuidas teie seisukoht on, et kas on teatud %, alla mille üldse laene ei vaatagi, vahet pole kui hea?

 

Ma vahepeal mõtlesin, et 20% aastane tootlus Omaraha platvormil võrreldes teiste platvormide tootluse %'ga on ikka väga hea. Twino's ju näiteks pea poole väiksem 12%/a.

Ja üürikorteri tootlus jääb tavaliselt 4-10% aastas vahele.

 

 

9629682c6a.png

3b3cc6a858.png

 

Kasuta omaraha automaatpakkujat, saad sisse nendesse parematesse laenudesse. Skoor 650, 2 aastat, intress 36% pole kuigi hea võrreldes OR-s olevate teiste laenudega. Lisaks võid arvestada sellega, et paljud sinna "parimatesse" laenudesse sisse saanud maksavad boonust OR-le e. tegelikult on nende tootlus sama veidi madalama intressiga laenudega.

 

Minu selle kuu jooksul EST laenudesse välja läinud raha (ei maksa boonust ühelgi juhul):

 

FHV77MT.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Admin
Author of the topic Postitas

Tallinnas sai esimene korter valmis, eeldatav üüritulu 290-330 eurot.

Kokku kulus korteril ostule/remondile 37 450 euri. Tootluseks 9,3% kuni 10,57% aastas.

Panin 3600 sisse ehk kogusummast 9,61%.

 

Jüris korter toodab passiivselt 300€ kuus, seal osalus 5,43%, mis toodab 16,29€/kuus.

 

Lisasin veel 500 eurot ka Omaraha kontole juurde, seal siis 1000 eurot ja 500 Twinos.


4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Admin
Author of the topic Postitas

Kui Omarahas panna portfelli haldur käima ja valida sealt investeeringu tüüp näiteks 5 aastat, kas ta siis investeeribki ainult nendesse laenudesse, mis on 5 aastat pikad või kuni 5 aastastesse?

Kui ainult 5 aastastesse, siis kas oleks mõistlik veel paar portfelli haldurit avada, mis investeeriksid ka lühematesse laenudesse?


4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Kui Omarahas panna portfelli haldur käima ja valida sealt investeeringu tüüp näiteks 5 aastat, kas ta siis investeeribki ainult nendesse laenudesse, mis on 5 aastat pikad või kuni 5 aastastesse?

Kui ainult 5 aastastesse, siis kas oleks mõistlik veel paar portfelli haldurit avada, mis investeeriksid ka lühematesse laenudesse?

 

Kui käsid automaatpakkujal panna raha nt 5-aastastesse 901-1000 skooriga laenudesse, siis ainult 5-aastastesse panebki ja lühemaid ei näpi. Teiste haldurite osas on puhtalt su enda kõhutunde küsimus. Minu eesmärgid on pikaajalised ja sellepärast on laenuperioodid ka pikemad.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Kui käsid automaatpakkujal panna raha nt 5-aastastesse 901-1000 skooriga laenudesse, siis ainult 5-aastastesse panebki ja lühemaid ei näpi. Teiste haldurite osas on puhtalt su enda kõhutunde küsimus. Minu eesmärgid on pikaajalised ja sellepärast on laenuperioodid ka pikemad.

 

Mis põhjusel sa ise pikemaajalisi laene taga ajad :)?


tervist.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Mis põhjusel sa ise pikemaajalisi laene taga ajad :)?

 

Peamine põhjus: neid saab kõrgema intressiga välja anda ja mind ei sega OR-s oleva portfelli keskmisest madalam likviidsus.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
miskit liigub

 

https://gyazo.com/23dc15bc754a27142a6faa9647429763

 

kõik on payback guaranteega

 

Mis platvormiga on tegu?


kollanokk

tmt22.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Admin
Author of the topic Postitas

Kuidas läks ühisrahastusportaalidel 2016. aastal?

 

http://rahafoorum.ee/uhisrahastusportaalid-2016-aastal/

 

 

crowdfunding2-e1487082164719.jpg


4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.