Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Soovitatud postitused

VIP

Vaatasin BONDORA AS krediidinfot ja seal näha, et kõik aastad miinuses. Või see ongi nii, et annad raha laenu, aga kui tagasi pole antud, siis miinuses?

 

Bondora Aasta 2014

 

Müügitulu (konsolideeritud) 1 449 489

Aasta puhaskasum (kahjum) (konsolideeritud) -1 201 802

 

2013

 

Müügitulu (konsolideeritud) 367 344

Aasta puhaskasum (kahjum) (konsolideeritud) -279 853

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Vaatasin BONDORA AS krediidinfot ja seal näha, et kõik aastad miinuses. Või see ongi nii, et annad raha laenu, aga kui tagasi pole antud, siis miinuses?

 

Bondora Aasta 2014

 

Müügitulu (konsolideeritud) 1 449 489

Aasta puhaskasum (kahjum) (konsolideeritud) -1 201 802

 

2013

 

Müügitulu (konsolideeritud) 367 344

Aasta puhaskasum (kahjum) (konsolideeritud) -279 853

 

Naljakas on see, et Bondora turuväärtus kuskil 8 miljonit selliste kahjumitega. Tegelikkuses on asi täiesti normaalne, start-upid ongi alati kahjumis, sest nad laienevad ja laienemiseks on üpriski palju raha vaja ning laienemine soodustab investorite teket, mis maksab arveid. Krediidinfo näitab ainult ettevõtte numbreid - kasumit, käivet, aga see ei olene kuidagi laenumaksetest ja tagasimaksetest.


Oldschooler

"I never saw a wild thing feel sorry for itself..." D.H Lawrence

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Admin
Author of the topic Postitas

Bondora surus portfolio manageri peale. Seadistasin seda pisut enda kriteeriumite järgi ja panin selle siis tööle ja esimesed kaks laenu kohe Hispaania HR laenudesse ...

Ma ei saa aru, mis krdi mõttes ei saa seal valida, kuhu mu laenud ja mis riikidesse lähevad??? BS ausalt.


4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Bondora surus portfolio manageri peale. Seadistasin seda pisut enda kriteeriumite järgi ja panin selle siis tööle ja esimesed kaks laenu kohe Hispaania HR laenudesse ...

Ma ei saa aru, mis krdi mõttes ei saa seal valida, kuhu mu laenud ja mis riikidesse lähevad??? BS ausalt.

 

Ära pane portfolio manager-i tööle.

 

Ma pikalt ei viitsi seletada, kuidas nende portfolio manager töötab, aga selline on lühiversioon muutustest sinu portfellis arvestades senist käsitsi valimise strateegiat: PM valib sulle igasugust saasta kokku.

 

Kui sa B-s edasi tahad investeerida, siis tootlust säilitavad võimalused on 1. kasutada järelturgu või 2. investeerida API kaudu. See viimane on samas raske, sest kui tervet laenu üksi täis ei pane, oled pakkumisjärjekorras viimane. Igaüks, kes paneb API kaudu üksi terve laenu täis, saab pakkumisjärjekorras ülejäänute ees eelisõiguse. Suvaline venture capital fond võib peale lennata, koore riisuda ja ülejäänutele korralikult külma teha :/ . Kindlaid laene sihtides saaks seda vältida, PM-i kasutades mitte.

 

Bondora saab oma põhisissetuleku ühekordsetest tasudest, mis laenu andes laenusummast maha lähevad. See ei julgusta mitte kõrgemat kvaliteeti vaid suuremat mahtu (olenemata kvaliteedist). Tulemused on nende laenuandmetes juba näha. Kel vaba aega, sel soovitan võtta lahti Bondora laenuandmed ja vaadata nt vahemikus 01.01.2015-31.12.2015 välja antud 9000€+ summas laenude pankrotistumise määra + võrrelda seda nende laenude keskmise intressimääraga. Pilt ei ole ilus. Kui sama jama edasi kestab, siis liigutan sealt iga 2-3kuu tagant kogu seismajääva raha parematesse kohtadesse. PM-i kasutades peaksin leppima tõsiasjaga, et mu raha liigub laenugruppidesse, kus korralikku tootlust loota pole.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Admin
Author of the topic Postitas
Ära pane portfolio manager-i tööle.

 

Ma pikalt ei viitsi seletada, kuidas nende portfolio manager töötab, aga selline on lühiversioon muutustest sinu portfellis arvestades senist käsitsi valimise strateegiat: PM valib sulle igasugust saasta kokku.

 

Kui sa B-s edasi tahad investeerida, siis tootlust säilitavad võimalused on 1. kasutada järelturgu või 2. investeerida API kaudu. See viimane on samas raske, sest kui tervet laenu üksi täis ei pane, oled pakkumisjärjekorras viimane. Igaüks, kes paneb API kaudu üksi terve laenu täis, saab pakkumisjärjekorras ülejäänute ees eelisõiguse. Suvaline venture capital fond võib peale lennata, koore riisuda ja ülejäänutele korralikult külma teha :/ . Kindlaid laene sihtides saaks seda vältida, PM-i kasutades mitte.

 

Bondora saab oma põhisissetuleku ühekordsetest tasudest, mis laenu andes laenusummast maha lähevad. See ei julgusta mitte kõrgemat kvaliteeti vaid suuremat mahtu (olenemata kvaliteedist). Tulemused on nende laenuandmetes juba näha. Kel vaba aega, sel soovitan võtta lahti Bondora laenuandmed ja vaadata nt vahemikus 01.01.2015-31.12.2015 välja antud 9000€+ summas laenude pankrotistumise määra + võrrelda seda nende laenude keskmise intressimääraga. Pilt ei ole ilus. Kui sama jama edasi kestab, siis liigutan sealt iga 2-3kuu tagant kogu seismajääva raha parematesse kohtadesse. PM-i kasutades peaksin leppima tõsiasjaga, et mu raha liigub laenugruppidesse, kus korralikku tootlust loota pole.

 

Peab ka vist ikka seal asja ära lõpetama, sest hetkel on PM 15€ suunanud kolme erinevassse Hispaania HR laenudesse, vaevalt sealt tagasi midagi hakatakse mskama ...

Kahju, et niimoodi tuksi manuaalne investeerimine keerati.


4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Admin
Author of the topic Postitas

Kellelgil siit pikemat kui ühe aastast kogemust Omaraha.ee's on?

 

Kas on enam vähem kindel, et kui skoor kõrgem, siis on kindlam, et makstakse tagasi?


4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Admin
Author of the topic Postitas

Keegi pole ammu siia midagi kirjutanud, seega kirjutan ise.

 

Minu 2016. aasta eesmärk oli teenida vähemalt 3 korda rohkem intressitulu kui aastal 2015.

Aasta lõpuks ületasin eesmärki mitmekordselt. Kui võrrelda 2015 vs 2016, siis 2016. aastal teenisin 572,3% rohkem intressitulu kui 2015. aastal. Ehk siis pea kaks korda rohkem kui eesmärgiks olin püstitanud.

 

Kuidas teil 2016. aasta läks?


4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

2016 aastal tegin kah alguse investeerimisega, mintoses. Eks näha kuidas läheb, tahaks igakuiselt 30-50€ juurde kanda. Hetkel vast jään ühisrahastuse juurde, hiljem uurin edasi. Poolekohaga kooli kõrvalt, ma usun, et see 50€ on täitsa mõistlik.

 

//mintost kasutan.

Muudetud liikme Kristjan194'i poolt

tervist.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Panin eile 50€ mintosesse, now gotta wait for the payback guarantee loans. Lähevad nagu soojad saiad :D

 

//Järgmise nädala jooksul peaksin kätte saama ka RSÕ, nimelise pühendusega ja puha :P

Muudetud liikme Kristjan194'i poolt

tervist.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Admin
Author of the topic Postitas
Panin eile 50€ mintosesse, now gotta wait for the payback guarantee loans. Lähevad nagu soojad saiad :D

 

//Järgmise nädala jooksul peaksin kätte saama ka RSÕ, nimelise pühendusega ja puha :P

 

Kuidas sul mintoses läheb?

Makstakse kõik tagasi ja kui suur aastane tootlus on?


4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Tagasi on makstud kõik siiamaani, jah, mu portfell on küll väike aga sõber kellel on oma paar tuhat+ eurot seal, pole ühtegi probleemi esinenud. Oma aastase tootluse rikkusin viimase laenuga ära, pannes mingi osa laenu, mille tootlus oli vaid 6.5%. Muidu jahin neid, mille tootlus on umbes 12% aastas. Hetkel ainult 2te laenu investeerinud olengi. Eks vigadest õpitakse ja järgmine kord kontrollin topelt üle :)

 

 

 

Eks kusagilt tuleb alustada, varastes 20ndates vast kõige targem aeg.

Muudetud liikme Kristjan194'i poolt

tervist.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
2016 aastal tegin kah alguse investeerimisega, mintoses. Eks näha kuidas läheb, tahaks igakuiselt 30-50€ juurde kanda. Hetkel vast jään ühisrahastuse juurde, hiljem uurin edasi. Poolekohaga kooli kõrvalt, ma usun, et see 50€ on täitsa mõistlik.

 

//mintost kasutan.

Olen ka mõelnud selle peale. Mingi 100 eurtsi iga kuu panna ei tapaks jah. Muidu seisab raha niisama tüghja.


Elvakas66@hotmail.com

It is foolish and wrong to mourn the men who died.

Rather we should thank God that such men lived.

Kus viga näed laita, seal mine ja aita!

Dlja hitrõi zhopõi

jest hui s vintom :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Usun, et vâga hea mõte. Muidugi, pole mõtet oodata seda et homme oled finantailiselt vaba aga kuna raha saab igakell valja votta siis 10aastaga coib koguneda kena summa. 30selt teenida pasiivselt eesti keskmist poleks yldse mitte paha, minu arvates :)


tervist.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Admin
Author of the topic Postitas
Auto Invester tegi öösel natuke tööd :P

 

https://gyazo.com/50522e723c2717491619c0ff0e30ba57

 

Kena!

 

Mõtlesin, et miks ma ikka veel ettevõttega ühisrahastuses ei investeeri.

Tegin siis kohe konto nii Omarahas kui ka Twino's ja kandsin viimasesse kohe 500€ ka peale. Hiljem panen umbes sama summa ka Omarahasse.

Huvitaval kombel on paljudel Twino laenudel esimesed maksed juba 2 päeva pärast, ülejäänud laenudel paari nädala pärast.

 

See aasta detsembriks tahaksin teenida kuus 100€ intressitulu (ettevõte + eraisikuna), hetkel umbes 22€/kuus.

Millest suur osa tuleb ettevõtte kaudu, oman korterist 5,43% ja sellega teenin üüritulust iga kuu 16,29€.

Lähitulevikus lisandub veel üks selline osalus korterist, hetkel pakun uupi, et umbes 20€-25€ peaks see juurde kuus andma.

 

Et eesmärgini jõuda tuleb ülejäänud siis ühisrahastusest teenida või äkki on tulevikus veel mingeid kinnisvara tehinguid tulemas? Never know. (YY)


4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Kena!

 

Mõtlesin, et miks ma ikka veel ettevõttega ühisrahastuses ei investeeri.

Tegin siis kohe konto nii Omarahas kui ka Twino's ja kandsin viimasesse kohe 500€ ka peale. Hiljem panen umbes sama summa ka Omarahasse.

Huvitaval kombel on paljudel Twino laenudel esimesed maksed juba 2 päeva pärast, ülejäänud laenudel paari nädala pärast.

 

See aasta detsembriks tahaksin teenida kuus 100€ intressitulu (ettevõte + eraisikuna), hetkel umbes 22€/kuus.

Millest suur osa tuleb ettevõtte kaudu, oman korterist 5,43% ja sellega teenin üüritulust iga kuu 16,29€.

Lähitulevikus lisandub veel üks selline osalus korterist, hetkel pakun uupi, et umbes 20€-25€ peaks see juurde kuus andma.

 

Et eesmärgini jõuda tuleb ülejäänud siis ühisrahastusest teenida või äkki on tulevikus veel mingeid kinnisvara tehinguid tulemas? Never know. (YY)

 

Pole veel midagi peale mintose jõudnud kasutada aga olen teadlik omarahast ja twinost. Hetkel enamus sisseteulekuks läheb tööloa/lennupiletite/viisa alla aga eks eks proovin ikka kuus 50€ juurde kanda :)

Korteri osanikuks said kuidas? Ostsite mingi grupi peale korteri ning üürite nüüd välja ning üüritulu jagate ära?

 

Selle nädala jooksul peaksin RSÕ ka kätte saama :)


tervist.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

9,26* valetasin vabateemas :D

 

https://gyazo.com/3863ba2dc48a24fabbfe7f3d90c1f65c

 

jep, see 6,0% oli minu enda teadmatus ning kuna olin asjaga äsja alustanud ei pööranud sellele tähelepanu. Järgmine kord sama viga ei tee :) Kõik laenud on payback guaranteega :)

 

https://gyazo.com/513c280cf7055c98bb43226e5b0ff38b

 

ning sain eile kätte ka RSÕ, siiamaani väääga huvitav lugemine, soovitan kindlasti osta!


tervist.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Novembris panin omarahasse 100 euri ja detsembris sain kõik investeeritud nii 10 kui ka 20 euri kaupa. Praegu ma olen saanud tagasi üle 10 euri, millest siis 10 olen uuesti investeerinud ja prognooside järgi peaksin 8. veebruar uuesti 10 euri saama kokku, mille siis uuesti investeerin. Mõtlen praegu kui legit see süsteem on ja kas panna veel raha sisse? :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Novembris panin omarahasse 100 euri ja detsembris sain kõik investeeritud nii 10 kui ka 20 euri kaupa. Praegu ma olen saanud tagasi üle 10 euri, millest siis 10 olen uuesti investeerinud ja prognooside järgi peaksin 8. veebruar uuesti 10 euri saama kokku, mille siis uuesti investeerin. Mõtlen praegu kui legit see süsteem on ja kas panna veel raha sisse? :D

 

ise soovitan selle 100 euri 10 erineva laenu vahel ära jagada, riski hajutamine is a good thing. Aga vast ikka legit, miks ei peaks olema?


tervist.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
ise soovitan selle 100 euri 10 erineva laenu vahel ära jagada, riski hajutamine is a good thing. Aga vast ikka legit, miks ei peaks olema?

 

Ma ei tea, lihtsalt mõtlen, pole varem sealt raha välja võtnud. Või siis näiteks teise kohta investeerida järgmised 100. Sinna mintosesse, kuhu sa.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Admin
Author of the topic Postitas
Novembris panin omarahasse 100 euri ja detsembris sain kõik investeeritud nii 10 kui ka 20 euri kaupa. Praegu ma olen saanud tagasi üle 10 euri, millest siis 10 olen uuesti investeerinud ja prognooside järgi peaksin 8. veebruar uuesti 10 euri saama kokku, mille siis uuesti investeerin. Mõtlen praegu kui legit see süsteem on ja kas panna veel raha sisse? :D

 

Täitsa LEGIT koht.

Aga nagu ikka, siis iga investesteeringuga kaasneb risk.

 

Minu eraisiku kontoga eelmise aasta tootlus juulist kuni detsembrini Omarahas.

Jagan enam vähem kõik raha 10€ kaupa laenudesse. Ja kunagi ei kiirusta raha jaotamisega, kui mulle mõistlikku laenu pole turul, siis ka ei investeeri vaid ootan kuni on.

 

33a06f5b26.png

 

Ettevõttega investeerisin Twinos 500€ ja 500€ panin ka Omarahasse.

Twino's protsessid väga kiired ja juba teenitud 0.17€ intressitulu. (YY)


4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Täitsa LEGIT koht.

Aga nagu ikka, siis iga investesteeringuga kaasneb risk.

 

Minu eraisiku kontoga eelmise aasta tootlus juulist kuni detsembrini Omarahas.

Jagan enam vähem kõik raha 10€ kaupa laenudesse. Ja kunagi ei kiirusta raha jaotamisega, kui mulle mõistlikku laenu pole turul, siis ka ei investeeri vaid ootan kuni on.

 

33a06f5b26.png

 

Ettevõttega investeerisin Twinos 500€ ja 500€ panin ka Omarahasse.

Twino's protsessid väga kiired ja juba teenitud 0.17€ intressitulu. (YY)

 

eks ma jõuan ka kunagi sinna! :) tho, liitintress is an awesome thing :D


tervist.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Tekkisid mõned küsimused investeerimise kohta.

1) Kas tulumaksu peab maksma iga aasta antud laenudelt või siis kui raha välja võtad?

2) Kuhu investeerida iga kuu 300-500 eurot? (laenud, koguma aktsiate jaoks, ...)

3) Kus alustada omaraha, bondora, mintos või ... ?

4) Mida pean silmas pidama, kui laenu väljastan (bondora, mintos, omaraha).

5) Kui suurteks osadeks peaks jagama oma igas kuus tehtava summa ( Soovitati 5% kaupa anda laene). Näiteks investeerin 100 euri kuus, siis jagan 5% osadeks ehk iga laen saab 5 eurot

Muudetud liikme wall3r'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Tekkisid mõned küsimused investeerimise kohta.

1) Kas tulumaksu peab maksma iga aasta antud laenudelt või siis kui raha välja võtad? http://rahafoorum.ee/kuidas-deklareerida-uhisrahastuse-tulusid/

2) Kuhu investeerida iga kuu 300-500 eurot? (laenud, koguma aktsiate jaoks, ...)- eks enda valik, aktsiaid alla 500€ pole väga mõtet osta kuna kaasnevad erinevad teenustasud. Osad ettevõtted maksavad 4 korda aastas dividende, osad vähem. Ise usun, et ühisrahastusega oleks targem algust teha, väiksemad summad(ruumi eksimiseks ning saad ise ka natuke aimu, mis toimub). Seega mina paneks selle 500€ ühisrahastusse(50 erineva laenu peale, st 10€ igasse laenu).

3) Kus alustada omaraha, bondora, mintos või ... ? Enda valik, ise kasutan Mintost(Läti ettevõte) aga eks omaraha ja twino/bandora ole sarnased.

4) Mida pean silmas pidama, kui laenu väljastan (bondora, mintos, omaraha). Payback guarantee, 0-3 kuud.

5) Kui suurteks osadeks peaks jagama oma igas kuus tehtava summa ( Soovitati 5% kaupa anda laene).

 

Tekkisid mõned küsimused investeerimise kohta.

1) Kas tulumaksu peab maksma iga aasta antud laenudelt või siis kui raha välja võtad? http://rahafoorum.ee/kuidas-deklareerida-uhisrahastuse-tulusid/

2) Kuhu investeerida iga kuu 300-500 eurot? (laenud, koguma aktsiate jaoks, ...)- eks enda valik, aktsiaid alla 500€ pole väga mõtet osta kuna kaasnevad erinevad teenustasud. Osad ettevõtted maksavad 4 korda aastas dividende, osad vähem. Ise usun, et ühisrahastusega oleks targem algust teha, väiksemad summad(ruumi eksimiseks ning saad ise ka natuke aimu, mis toimub). Seega mina paneks selle 500€ ühisrahastusse(50 erineva laenu peale, st 10€ igasse laenu).

3) Kus alustada omaraha, bondora, mintos või ... ? Enda valik, ise kasutan Mintost(Läti ettevõte) aga eks omaraha ja twino/bandora ole sarnased.

4) Mida pean silmas pidama, kui laenu väljastan (bondora, mintos, omaraha). Payback guarantee, 0-3 kuud.

5) Kui suurteks osadeks peaks jagama oma igas kuus tehtava summa ( Soovitati 5% kaupa anda laene). Ei saa küsimusest täpselt aru :D :D

 

 

//keegi targem võib täiendada mind, pole kogenud invester(veel) aga isiklikult tundub selline käitumine hetkel loogiline.. :) Loodan, et olin abiks :P


tervist.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Uutele alustajatele edu. Ja väike investeerimissoovitus OmaRaha-s pikemaajalistesse laenudesse panustajatele. Kõik laenud 0% boonusega (e. ei maksa preemiat omarahale eelisjärjekorras laenu sisse saamise eest). Viimased 2-3 kuud olen saanud pidevalt intessi ülespoole kruttida. Võlgnike / pankrotide osas mingit erilist muutust pole olnud.

 

s2rA3MN.png

Muudetud liikme l6bustank'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.