Mine sisusse
Otsi siit
 • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

  Eesti insenerid pürgivad isetehtud päikeseautoga Austraalia rallile

  156 vaatamist

  Mittetulundusliku tudengiprojekti Solaride liikmed ehitavad päikesepaneelide jõul sõitvat autot. Sõiduki valmides plaanivad tudengid osaleda tuleval aastal Austraalias päikeseautode rallil ja tuua Eesti taastuvenergiasõidukite valmistamises maailmakaardile.

  "Eesti on taastuvenergiaga transpordisektoris üldse kehvas seisus. Tahaks selles osas meid natuke nähtavamaks teha ja tippude sekka tuua," tutvustas Solaride'i tegevjuht Kristel Leif "Ringvaate" saates ettevõtmise eesmärke. Teiseks annab rallil osalemine siinsetele inseneridele hea kogemuse ja suhtlusvõrgustiku edaspidiseks.

  Praeguseks on suurem osa päikeseautost valmis, ent puudu on veel mootor. Viimase ehituseks kogub meeskond Hooandjas 15 000 euro suurust toetust.

  "Sõiduk valmib ideaalis kusagil märtsikuus ehk täpselt enne järgmise aasta suve, kui saab hakata testima päikese käes," selgitas Solaride'i inseneeriatudeng Karl August Tatunts . Ta lisab, et ehkki Eestis on päikesevalguse intensiivsus Austraalia omast väiksem, jagub seda testimiseks piisavalt.

  Tuleva aasta oktoobris plaanivad Solaride'i tudengid osaleda Austraalias toimuval päikeseautode rallil. Seal tuleb sõidukitel läbida 3000 kilomeetri pikkune distants Põhja-Austraaliast Lõuna-Austraaliasse.

  Edasi lugemiseks: https://novaator.err.ee/1119324/eesti-insenerid-purgivad-isetehtud-paikeseautoga-austraalia-rallile

   

  Allikas: https://novaator.err.ee/  0 kommentaari


  Recommended Comments

  Hetkel kommentaarid veel puuduvad.

  Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

  Kommenteerimiseks peate olema liige

  Loo konto

  Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

  Loo uus konto

  Logi sisse

  On juba konto? Logi sisse siit.

  Logi sisse nüüd
  ×
  ×
  • Loo uus...

  Oluline informatsioon

  Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.