Mine sisusse
Otsi siit
 • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

  Koroonaviirus aitas teadlastel paremini Maad kuulata

  137 vaatamist

  Koroonaviiruse pandeemia põhjustas üleilmse vaikse perioodi. Kui viiruse-puhangu tõttu paljud inimesed rohkem kodus toimetasid, vähenes maa all inimtegevusest põhjustatud vibratsioon lausa poole võrra.

  Belgia kuningliku observatooriumi juhtimisel tehtud värske uuring näitas, et seismiline müra vähenes just tihedalt asustatud aladel. Uuringu kaasautor Stephen Hicks ütles, et tegemist oli kõige pikema ja ulatuslikuma inimtekkelise seismilise müra vähenemise perioodiga alates seismiliste mõõtmiste algusest.

  Seismomeetriga saab mõõta seismilist müra, mis põhjustab maa-aluseid vibratsioone, mis liiguvad nagu lained. Neid laineid võivad põhjustada vulkaanid, pommid, aga ka igapäevane inimtegevus, näiteks transpordivahendid või tööstus. Ühtlasi võivad seismilised lained esile kutsuda maavärinaid. Siiski ei saa väita, et tänavu oleks maavärinaid tavapärasest oluliselt vähem olnud.

  Tavaliselt väheneb inimtekkeline seismiline müra jõulude ajal, nädalavahetusel või öösel. Selle aasta märtsist maini oli inimese põhjustatud seismilise müra langus enneolematu. Kõige suurem langus oli suurlinnades, näiteks Singapuris ja New Yorgis.

  Vaikne kevad võimaldas teadlastel meie jalge all toimuvat paremini kuulata. Seega oli võimalik eristada looduslikku ja inimese tekitatud seismilist müra palju selgemini kui kunagi varem. Uuringu autorid loodavad, et nüüd saavad teadlased veelgi parem mõista looduslikke maa-aluseid signaale, millest muidu oleksime ilma jäänud.

   

  Allikas: https://novaator.err.ee/

   

  Remember the Windows XP operating system? You can work with it online at GeekPrank.com and trick your friends.  0 kommentaari


  Recommended Comments

  Hetkel kommentaarid veel puuduvad.

  Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

  Kommenteerimiseks peate olema liige

  Loo konto

  Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

  Loo uus konto

  Logi sisse

  On juba konto? Logi sisse siit.

  Logi sisse nüüd
  ×
  ×
  • Loo uus...

  Oluline informatsioon

  Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.