Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Minecrafti looja Markus Persson-Notch lahkub Mojangist.

Soovitatud postitused

Hei. Sain teada et Markus/Notch lahkub Mojangist. Algul arvasin et see on vale, aga tema kodulehel oli jutt. Miks ta lahkub Mojangist.

 

Ma panen siia tema kodulehe, siis eesti keelse ja english keelse.

 

Tema koduleht: http://notch.net/

 

Eesti keelne jutt temast:

 

[spoiler=Lahkun Mojangist]

Ma ei näe ennast tõelise mängu arendaja. Teen mängud, sest see on lõbus, ja kuna ma armastan mängud ja ma armastan programmeerida, kuid ma ei tee mänge kavatsusega nende muutumist suur tabamust, ja ma ei püüa muuta maailma. Minecraft kindlasti sai suur hitt, ja inimesed ütlevad mulle, et see on muutunud mängud. Ma ei tahtnud seda teha kas. See on kindlasti meelitav, ja järk-järgult saada torgatakse mingi avaliku tähelepanu keskpunktis on huvitav.

 

 

Suhteliselt kaua aega tagasi, ma otsustasin astuma Minecraft arengut. Jens oli täiuslik inimene, et võtta üle viib, ja ma tahtsin proovida uusi asju teha. Alguses ma ei suutnud, üritades teha midagi suurt jälle, aga kuna ma otsustasin lihtsalt kinni väikeste prototüüpide ja huvitavaid väljakutseid, mul on olnud nii palju lõbus töö. Ma ei tea täpselt, kuidas ma sobituvad Mojang kus inimesed tegid tegelik töö, kuid kuna inimesed ütlesid, et olen tähtis kultuuri, jäin.

 

 

Ma olin kodus halb külm paar nädalat tagasi, kui internet plahvatas viha minu vastu üle mingi EULA olukord, et mul oli midagi pistmist. Ma olin segaduses. Ma ei saanud aru. Ma tweeted see pettumust. Hiljem, ma vaatasin See on Phil Kalad video YouTube'i ning asunud mul ei olnud seotud minu fännid arvasin, et olen. Olen saanud sümbol. Ma ei taha olla sümbol, kes vastutab millegi suur, et ma ei saa aru, et ma ei taha teha tööd, mis hoiab tulevad minu juurde tagasi. Ma ei ole ettevõtja. Ma ei ole juhatuse esimees. Olen nerdy programmeerija, kellele meeldib olla arvamusi Twitter.

 

 

Niipea, kui see asi on lõpetatud, jätan Mojang ja tagasi minna teed Ludum julgeb ja väike web eksperimente. Kui ma kunagi kogemata teha midagi, mis tundub, et saada veojõukontroll, ma ilmselt loobuma kohe.

 

 

Arvestades mainet mulle juba on natuke viltu, ma ei oota, et saada eemale negatiivsed kommentaarid seda teed, kuid vähemalt nüüd ma ei tunne kohustust neid lugeda.

 

 

Ma tean see on vastuolus palju, mida ma olen öelnud avalikult. Mul ei ole head vastust sellele. Ma olen teadlik ka sellest, palju sa kasutad mind nagu sümbol mõned märgatavad võitlus. Ma ei ole. Ma olen inimene, ja ma olen seal võitlevad koos sinuga.

 

 

Ma armastan sind. Kõik te. Täname, keerates Minecraft selliseks, nagu see on muutunud, kuid seal on liiga palju teid, ja ma ei saa vastutada midagi nii suurt. Ühes mõttes on see kuulub Microsoft nüüd. In palju suurem tunne, see on kuulus te kõik juba pikka aega, ja see ei muutu kunagi.

 

 

Asi pole rahas. See on minu meelerahu.

 

 

[spoiler=I’m leaving Mojang]

I don’t see myself as a real game developer. I make games because it’s fun, and because I love games and I love to program, but I don’t make games with the intention of them becoming huge hits, and I don’t try to change the world. Minecraft certainly became a huge hit, and people are telling me it’s changed games. I never meant for it to do either. It’s certainly flattering, and to gradually get thrust into some kind of public spotlight is interesting.

 

 

A relatively long time ago, I decided to step down from Minecraft development. Jens was the perfect person to take over leading it, and I wanted to try to do new things. At first, I failed by trying to make something big again, but since I decided to just stick to small prototypes and interesting challenges, I’ve had so much fun with work. I wasn’t exactly sure how I fit into Mojang where people did actual work, but since people said I was important for the culture, I stayed.

 

 

I was at home with a bad cold a couple of weeks ago when the internet exploded with hate against me over some kind of EULA situation that I had nothing to do with. I was confused. I didn’t understand. I tweeted this in frustration. Later on, I watched the This is Phil Fish video on YouTube and started to realize I didn’t have the connection to my fans I thought I had. I’ve become a symbol. I don’t want to be a symbol, responsible for something huge that I don’t understand, that I don’t want to work on, that keeps coming back to me. I’m not an entrepreneur. I’m not a CEO. I’m a nerdy computer programmer who likes to have opinions on Twitter.

 

 

As soon as this deal is finalized, I will leave Mojang and go back to doing Ludum Dares and small web experiments. If I ever accidentally make something that seems to gain traction, I’ll probably abandon it immediately.

 

 

Considering the public image of me already is a bit skewed, I don’t expect to get away from negative comments by doing this, but at least now I won’t feel a responsibility to read them.

 

 

I’m aware this goes against a lot of what I’ve said in public. I have no good response to that. I’m also aware a lot of you were using me as a symbol of some perceived struggle. I’m not. I’m a person, and I’m right there struggling with you.

 

 

I love you. All of you. Thank you for turning Minecraft into what it has become, but there are too many of you, and I can’t be responsible for something this big. In one sense, it belongs to Microsoft now. In a much bigger sense, it’s belonged to all of you for a long time, and that will never change.

 

 

It’s not about the money. It’s about my sanity.

 

 

Võiksite oma arvamuse anda ;)


spacer.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Eesti keelne tekst on tehtud google tõlkega?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Tõlgin ikka täitsa eesti keelde, sest too tõlge on liiga vigane.

 

Ma ei näe ennast tõsise mänguarendajana. Ma teen mänge, sest see on lõbus ning ma armastan mänge & ma armastan programmeerida, aga ma ei tee mänge põhimõttega et need saaksid suureks hitiks ja ma ei ürita muuta maailma. Minecraft ilmselgelt sai suureks hitiks ja inimesed ütlevad mulle, et see on mänge muutunud. Ma ei mõelnud kunagi teha kumbagi neist. See on kindlasti huvitav ja saada olla tähelepanu keskpunktis on huvitav olla (antud lause ei pruugi olla 100% õigesti tõlgitud.)

 

 

Üsna pikka aega tagasi, otsustasin ma astuda tagasi Minecrafti arendamisest. Jens oli perfektne inimene, kes suudaks selle koha üle võta, aga mina tahtsin proovida midagi uut teha. Alguses ma kukkusin läbi, kui üritasin teha midagi suurt uuesti, aga hetkest mil ma otsustasin lihtsalt jääda väikeste prototüüpide ja huvitavate väljakutsete juurde, on mulle meeldinud teha tööd. Ma ei olnud päris kindel, kuidas ma suudan sulanduda Mojangi, kus inimesed reaalselt tegid tööd, aga kuna inimesed ütlesid et ma olen oluline selle kultuurile, ma jäin sinna,

 

Ma olin kodus halva külmetusega mitu nädalat tagasi, kui Internet plahvatas minu pihta suunatud heidiga, mingisuguse EULA situatsiooni üle, millega mul ei ole mitte mingisugust kokkupuudet. Olin segaduses. Ma ei saanud asjast aru. Ma tweetisin seda segaduses. Hiljem ma vaatasin This is Phil Fish videot Youtubes ja hakkasin aru saama, et mul ei ole sellist ühendust oma fännidega nagu ma arvasin, et mul oli. Ma olen saanud sümboliks. Ma ei taha olla sümbol, vastutada millegi suure üle, millest ma aru ei saa, millega ma ei taha tööd teha, kuid mis pidevalt tuleb minu juurde tagasi. Ma ei ole ettevõtja, ma ei ole peadirektor. Ma ei ole tuupur-programmer, kellele meeldib Twitteris arvamusi avaldada.

 

Niipea, kui see asi on lõpetatud, lahkun ma Mojang'ist ja lähen tagasi Ludum Dares'i ja väikeste veebide eksperimentide juurde. Isegi, kui ma kogemata teen jälle midagi suurt, hülgan ma selle koheselt.

 

 

Arvestades avalikkuse pilti minust, on see natuke valesti. Ma ei arvagi, et saaksin minema nendest negatiivsetest kommentaaridest, kui ma millegi sellisega tegelen, aga vähemalt nüüd ei tunne ma vastutust nende kommentaaride lugemisel.

 

Ma kardan, et saa läheb paljude asjade vastu, mida ma avalikkusele öelnud olen. Mul ei ole selle kohta head vastust. Ma kardan ka seda, et inimesed kes mind sümbolina kasutasid selles sündmuses. Ma ei ole seda. Ma olen inimene ja mul on õigus koos teiega selle üle hädas olla.

 

Ma armastan teid. Teid kõiki. Aitäh, et muutsite Minecrafti selliseks nagu ta muutus, aga teiesuguseid on liiga palju, ma ei saa võtta vastutust sellise suure asja üle. Ühemõtteliselt - see kuulub nüüd Microsoftile. Aga kaudselt on see ammu kõigile teile kuulunud ja see ei muutu kunagi.

 

 

Asi ei ole rahas. Asi on mu südametunnistuses (kõige loogilisem tõlge).


2680 päeva liige [27.04.2019]

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Notch lahkus Mojangist ning Mojang müüdi maha Microsoftile 2,5 miljardi eest.


29wqo2f.png veebo_logo.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kurp lol. Ega nüüd jääbki oodata kas üldse Mojang ise jääb tegema seda mängu või saadetakse mingisugune ultra dev tiim peale microsoftist. Kui nii saab olema siis pole Mojangil erilist midagi teha seal. Sama oleks olnud ka Notch-i kohta.


no

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline PlayFriik

No vähemalt muudeti EULA't jälle. :) Ning Mojangist jäävad osad seda edasi tegema, lihtsalt läheb premiumite raha Microsoftile.

Muudetud liikme PlayFriik'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline PlayFriik
Kuskil EULA's olevat kirjas ka see, et Multiplayer Serveritega ei tohi raha teenida. See tähendab SMS teenused on keelatud jne. On see õige?

 

Tõsi, see oli nii, aga tänu Microsoftile see eemaldati.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
No vähemalt muudeti EULA't jälle. :) Ning Mojangist jäävad osad seda edasi tegema, lihtsalt osa raha vist läheb premiumite pealt Microsoftile.

 

Tegu on kahe erineva firmaga, Microsoft ei saa premiumite pealt mingit "osa raha", vaid nad omavad Mojangi, kes jääb seda mängu edasi arendama.

 

Tõsi, see oli nii, aga tänu Microsoftile see eemaldati.

 

Kust selline informatsioon on pärit? Hetkel otsides ei leidnud, et oleks tagasi muudetud.


29wqo2f.png veebo_logo.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline PlayFriik
Tegu on kahe erineva firmaga, Microsoft ei saa premiumite pealt mingit "osa raha", vaid nad omavad Mojangi, kes jääb seda mängu edasi arendama.

 

 

 

Kust selline informatsioon on pärit? Hetkel otsides ei leidnud, et oleks tagasi muudetud.

1) Okei.. Muutsin ära.

 

2) Välismaa serverite network: http://shotbow.net/forum/threads/254548/#post-2051917

Muudetud liikme PlayFriik'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
1) Okei.. Muutsin ära.

 

2) Välismaa serverite network: http://shotbow.net/forum/threads/254548/#post-2051917

 

Mingi suvaline kirjutas mingis foorumis, et EULA muudeti tagasi? Ei usu eriti. Pigem usuksin seda, kui saan teadeande mõnest kindlamast allikast. Võimalik, et seda tehakse lähiajal. Kõike ei tasu kohe uskuda, mis internetist leiab.


29wqo2f.png veebo_logo.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline PlayFriik
Mingi suvaline kirjutas mingis foorumis, et EULA muudeti tagasi? Ei usu eriti. Pigem usuksin seda, kui saan teadeande mõnest kindlamast allikast. Võimalik, et seda tehakse lähiajal. Kõike ei tasu kohe uskuda, mis internetist leiab.

Kõike ei tasu uskuda, mida internetist leiab? Tahad, et EULA muudatusi paberi peal siis näha, et usuksid?

Minu teada Mojang'i poolt tehtud muudatusi EULA's just interneti läbi saabki leida..?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.