Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Küsimus

Tere! juhtus põlvega nii et hakkasin kukkuma (komistus) ja jalg läks kudagi väga vale nurga alla ja käis paar kraksu põlveliigeses ja ma vedelesin põrandal 10 sekundid (kohutav valu),siis läks põlve liiges tagasi paika ja valu vähenes, see oli märtsi algul,

 

28.03.14 käisin siis lõpuks MRT uuringul, diagnoos on selline

MRT - Uuring vasakust põlveliigesest 2 mähisega 7-8 tööd.

 

Rohke lisaveelik intaartikulaarsel. Patella mediaalse ja reieluu lateraalses osas intensiivne luuturse - luukontusioon. Patella mediaalse kontuuri deformatsioon - kahtlus kompressioonfraktuurile.Tegemist patella transitoorse lateraalse luksatsiooni järgse seisuga. Patella lateraalfassetil ca 7mm laiune luuni ulatuv kõhredefekt, samas subkondraaluus tsüstilist degeneratsiooni - GR III osteokondraalne lesioon. mediaalse retinakulumi ebatasasus parapetellaarsel - viited osalisele rebendile. miniskites rebendit ei tähelda. lig patellae proksimalne entesopaatia. hoffa keha kerge turse. Reie-, sääreluu kõhredefekte ei leia. MCL tavaline, LCL venituse tunnusega. Ristatisidemete rebendit ei ole.

 

Arst ütles mulle, et taastusraviks tuleb teha jalgratta sõidu ilma raskuseta, praegu on mul kooli jõusaalis rattas olemas, saan täitsa ilma raskuseta sõida, aga varsti lähevad ilmad ilusamaks ja tahaks hakkata oma maastikurattaga väljas sõidma, kas see oleks hea mõte?

 

praegu kannan põlve ortoosi, vahepeal kui seda ei ole ja jalg kuidagi vale liigutuse teeb on tunda selline õrn valu, nagu kipitaks, saan ise aru, et liiges nihkus natuke.

Muudetud liikme Atlantis'i poolt
uuendus.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

8 vastust sellele küsimusele

Soovitatud postitused

  • 0
SUPERVIP

Ise mõlema põlvega ACL sideme lõikusel käinud, põlv käis peale traumasi liigesest väljas ja vesi tuli sisse, päris palju kordi oli vaja EMOs punkteerimas ka käia. 3 nädalat natuke pikk aeg mis sul turses oli, mina ei oodanud kauem kui nädal, et turse alla läheks ja kui ei läinud siis läksin EMOsse


「FAKER」dtjg.mart

 

 

「Ainuke ja ÕIGE skype」dfjg.mart

 

#karvased.ee[/b]

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
Author of the topic Postitas (muudetud)

Nonii, uuendus, kirurg võttis põlvest välja 70 ml "mustaverd". Neljapäeval lähen magnet-resuranti, kus tehakse korralik ja selge pilt,

 

Arst ise arvab, et midagi katki põlves ja sellepärast veri sees.

 

Kokku võib olla 4 sisemist vigastust :/

 

UPDATE: Vähe sellest, et põlv katki, nüüd ka +38,0 palavik

Muudetud liikme Atlantis'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0

Mul tekkis see "mustveri" lõuga hamba põletiku tõttu, ühe päevaga lõug punnis.. Sul on seal tugev põletik, sa vajad antibiootikumi kuuri.

Võib olla isegi kergemat sorti veremürgitus, palavik niisama ei tule. Pidev organismi koormamine võib viia müokardiidini.

Muudetud liikme Mihkuž'i poolt
No perse küll ma ju muutsin õigeks

xx_69MLGquickscope360BlazeIt420MihkužTheM8Rektrr69_xx

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
Author of the topic Postitas

Sain jah väikse antibiootikumi kuuri, kõhule see eriti ei meeldinud, aga vähemalt sai tehtud

 

Nüüdseks sellised lood, et ortoos ümber, käia saan, aga vahepeal selline tunne, et jalg hüppab alt ära

 

MRT uuringus oli kirjas, et

Kõhre defekt, Mediaalse retinakulumi ebatasasus parapatellaarsel - viited osalisele rebendile. LCL venituse tunnusega

 

Üldkirurg otsustas, et olen noor inimene ja peab ilusasti ise see rebend ära paranema!

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP

Paraku need arstid ongi sellise väärastunud mõtlemisega. Ise kannatan randmeliigessidemete murdumise all. Üldkirurg tegi MRT ära ja siis jättis asja sinnakohta - tema jaoks ei olnud see trauma kuigi hull. Läksin erakliinikusse, seal vaatas arst mu pildid üle. Tema ütluste järgi võib see trauma ise paraneda, kuid operatsioon oleks olnud soovitavam (mul olid sidemed, kõõlus palju hullem) ja kindlasti tuleb haavatud kohta treenima hakata (andis teatud harjutused, mida iga päev teha). Vastasel juhul oled sa 20-30 aastat probleemideta, kuid hiljem hakkab igavene n*ss traumeeritud kohaga pihta.


29wqo2f.pnglogo.pngveebo_logo.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
Author of the topic Postitas

uuendan natuke,

 

Tere! juhtus põlvega nii et hakkasin kukkuma (komistus) ja jalg läks kudagi väga vale nurga alla ja käis paar kraksu põlveliigeses ja ma vedelesin põrandal 10 sekundid (kohutav valu),siis läks põlve liiges tagasi paika ja valu vähenes, see oli märtsi algul,

 

28.03.14 käisin siis lõpuks MRT uuringul, diagnoos on selline

MRT - Uuring vasakust põlveliigesest 2 mähisega 7-8 tööd.

 

Rohke lisaveelik intaartikulaarsel. Patella mediaalse ja reieluu lateraalses osas intensiivne luuturse - luukontusioon. Patella mediaalse kontuuri deformatsioon - kahtlus kompressioonfraktuurile.Tegemist patella transitoorse lateraalse luksatsiooni järgse seisuga. Patella lateraalfassetil ca 7mm laiune luuni ulatuv kõhredefekt, samas subkondraaluus tsüstilist degeneratsiooni - GR III osteokondraalne lesioon. mediaalse retinakulumi ebatasasus parapetellaarsel - viited osalisele rebendile. miniskites rebendit ei tähelda. lig patellae proksimalne entesopaatia. hoffa keha kerge turse. Reie-, sääreluu kõhredefekte ei leia. MCL tavaline, LCL venituse tunnusega. Ristatisidemete rebendit ei ole.

 

Arst ütles mulle, et taastusraviks tuleb teha jalgratta sõidu ilma raskuseta, praegu on mul kooli jõusaalis rattas olemas, saan täitsa ilma raskuseta sõida.

 

praegu kannan põlve ortoosi, vahepeal kui seda ei ole ja jalg kuidagi vale liigutuse teeb on tunda selline õrn valu, nagu kipitaks, saan ise aru, et liiges nihkus natuke, ortoosiga seda häda õnneks ei ole.

 

 

 

Praegune probleem siis järgmine, mul otseselt jalg enam nii paistes pole, ainult see koht kus põlvekeder on nagu suur muna peal. Eile tegin jõusaalis ilma raskuseta jalgratta sõidu, peale trenni oli kõik ok, sain kõndida jne. Mingi 2-3h peale seda läksin maastiku peale kõndima, ortoos muidugi peal ja siis hakkasid kraksud pihta nagu põlves nihkuks midagi või jäi kinni midagi ei oska täpselt õelda, igastahes ebameeldiv tunne oli, juhtus mitu korda, mitte järjest, tunnen, et see kraksumine tuleb põlve eesotsast, rohkem põlvekedra juures, tuttav kes minuga kõndis kuulis esimest kraksu, tema soovitas mul sportiarsti juurde pöördud, kuna see vigastus tänu sportile tegelikult mul juhtuski.

 

Mul on eelnevalt 2 nädala jooksul samamoodi juhtunud, et hakkab õhtupoole kraksuma, tavaliselt hommikul on ta jälle parem.

 

Kas keegi oskab aidata? ei taha eluaeg ka põlvejama, esimene üldkirurg ütles, et noor inimene küll terveks saab, teine ütleb, et koorumust ei soovita rakendada ja täielik paranemine võib võtta 6 kuud, kolmas, arstiõde (ema sõbranna) ütles, et pulmateks saab terveks, I üldkirurg ütles, et sellist osalist rebendid tavaliselt opi ei tehta,

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.