Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Vabateema. 'Garaaž' versioon.

Soovitatud postitused

VIP
vahetasin udutuled ära, kuid miskipärast üks udutuli näitab ülesse. Panin äkki pirni valesti vms?

 

Kõrgust pead ise reguleerima.

 

Näiteks E34-l on vardad sellised kus reguleerima peab.

 

http://acimg.auctivacommerce.com/imgdata/0/2/7/4/5/2/webimg/5906842.jpg


Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Küsimus targematele, et kui mul on r14 veljed ja tahaks osta rehve sellele alla siis millised üldse sinna sobivad, sest ma vaatan, et seal igasugused (195/60, 180/70 jne)? Või kõik lihtsalt sobivad ?


29.08.2020 SEISUGA OLEN OLNUD VAHVEL.NET LIIGE 3650 PÄEVA EHK 10 aastat

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Oleneb autost. Iga margi kohta on tegelikult paika pandud mis mõõt peab olema. Google aitab. "Mudelinimi 14" tire size".


Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Primera all olid need veljed. Tean neist nii palju, et Alessio Sport Wheel r14, 4x114,3 http://www.okidoki.ee/item/4477188/


29.08.2020 SEISUGA OLEN OLNUD VAHVEL.NET LIIGE 3650 PÄEVA EHK 10 aastat

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Mis autole alla läheb? Kindel, et 4x114,3 sulle peale istub?

4x114,3 tähendab, et 4 poldiava ja igaüks diameetriga 114,3mm. Muidu kui rehvi valima hakkad, siis 185/60 tähendab, et rehv on 185mm lai, 60 on kõrgus ja R14 on velje diameeter tollides.

Muudetud liikme MicroByte'i poolt

29wqo2f.pnglogo.pngveebo_logo.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Rattad24.ee sai ostetud uued rehvid. Lubatakse kaupa kohale 1-2päeva jooksul peale makse sooritamist, kuid nüüdseks juba möödas peaaegu nädal ning mitte midagi.. Tõprakari..


Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Küsimus, kas rehividele on võimalik tagasi panna naelu ja kui on siis mida peab arvestama sellega?


29.08.2020 SEISUGA OLEN OLNUD VAHVEL.NET LIIGE 3650 PÄEVA EHK 10 aastat

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Küsimus, kas rehividele on võimalik tagasi panna naelu ja kui on siis mida peab arvestama sellega?

 

Kas mõtled üksikute naelte tagasi panemisest või kõikide? On töökodasid mis pakuvad seda teenust, aga üldiselt on tegu üsna mõttetu tööga.

 

Väike tsitaat Audi Klubi foorumist

 

Töö pole keeruline, kuid on suhteliselt aja ja ressursi mahukas. Ning kõik naelad ei pruugi tõesti sõltuvalt kujust ja aukude rebenemistest pidama jääda.

 

Kõigepealt pead otsima täpselt sama tootja sama tüüpi rehvi, mille kulumisaste on umbes sarnane. Uus nael oleks nii või teisiti liiga pikk.

Sellest kõik vanad naelad lapiku kruvikaga välja väänata. Vanad naelad kummijääkidest puhtaks kraapida ja korraks soolhappe ehk torusiili sisse kasta, mis tõmbab alumiiniumi ilusti haljaks. Jooksva vee alt korra läbi.

Siis on vaja sellist eriliimi nagu Loctite 480, mille väikseim 20ml pudel maksab umbes 300 krooni.

Siis puhastad rehvi sees augud, kust naelad puudu, korralikult kividest, liivast ja kummitükkidest.

Nüüd on vaja veel pikkade otstega peenikesi näpitsaid, millega surud rehvi sees oleva augu laiali.

Seejärel lased tilga liimi auku ja lükkad lapiku kruvikaga naela järgi.

Nüüd tuleb keerulisem osa: kuna naelad ja rehv on erinevalt kulunud, siis on vaja veel Dremelit ja väikest teemantfreesi, millega kõvasulamsüdamikuga alumiiniumnaelu lühemaks käiata, mis rehvist liiga palju välja ulatuvad.

 

Kui oled tutika rehvi pooltest naeltest puhtaks kapsutanud, siis võib-olla isegi tasub jebida, kuid kulunud rehvi puhul kipuvad naelad ikkagi liiga pikaks jääma ning pole säilinud ka eriti kummikihti, mis naela tihedalt kinni hoiaks. Nii et kõik on võimalik, aga iseasi kas ka mõtekas !

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Auto tagumise parema ratta juures madalal kiirusel pidurdades või paigale jäädes sahin/nagu kraabiks? Piduriklotsid läbi?

Sellist asja saab suvalises töökojas teha lasta või on esinduse asi?


viis-signa.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Auto tagumise parema ratta juures madalal kiirusel pidurdades või paigale jäädes sahin/nagu kraabiks? Piduriklotsid läbi?

Sellist asja saab suvalises töökojas teha lasta või on esinduse asi?

 

Klotsid jah. Ca 15min töö kui õigesti teha.


Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Klotsid jah. Ca 15min töö kui õigesti teha.

 

Palju kuskil selline asi maksta võib? Siis tean, kas tõmmatakse kott pähe või ei :D


viis-signa.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Palju kuskil selline asi maksta võib? Siis tean, kas tõmmatakse kott pähe või ei :D

 

Oleneb kvaliteedist aga ütleme nii, et üks odavamaid autovaruosi. Näiteks Golfil 7eur/tk :D


Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Mis auto sul on?

 

2006 Megane.


viis-signa.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Vahetasin viimse kui ühe kollase valgustuse LED vastu. Läks 30euri maksma aga asi on väärt seda. (Y) LED rõõmud, süüde sisse keerata kui tuled 0 asendis, hakkavad kõik tagumised tuled stroboma. :D

 


Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Uurisin seda lehte. Täna lendas ilmselt pesu käigus ära ukselingi ja lukuaugu peal olev plastmassist kate (väike, 2×2cm vms). Kust sellist asja leida? Romula vms?


viis-signa.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Vahetasin viimse kui ühe kollase valgustuse LED vastu. Läks 30euri maksma aga asi on väärt seda. (Y) LED rõõmud, süüde sisse keerata kui tuled 0 asendis, hakkavad kõik tagumised tuled stroboma. :D

 

 

Mul strobovad ka tuled nii, tähendab siis et ledide vastu vahetatud algsed? :D Pole päris sellise pilguga vaadanud aga minumeelest lasevad ees inglid ka nii kui tuled 0 asendis ja süüdet :D

Muudetud liikme Winston'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Mul strobovad ka tuled nii, tähendab siis et ledide vastu vahetatud algsed? :D Pole päris sellise pilguga vaadanud aga minumeelest lasevad ees inglid ka nii kui tuled 0 asendis ja süüdet :D

 

Jep täpselt nii. Aga ma ei tea, see vist peaks siis ära kaduma kui ma tuledemoodulis ümberseadistuse teen vms.


Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Jep täpselt nii. Aga ma ei tea, see vist peaks siis ära kaduma kui ma tuledemoodulis ümberseadistuse teen vms.

 

Mul LED salongivalgus, originaalpirn vahetatud LED'iks. Vilgub samamoodi mingi aja, siis põleb ilusti. Kuskilt lugesin, et mingi pingemuunduri vms peab vahele panema, kuna LED vist kartis pingekõikumist.


29wqo2f.pnglogo.pngveebo_logo.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Jep täpselt nii. Aga ma ei tea, see vist peaks siis ära kaduma kui ma tuledemoodulis ümberseadistuse teen vms.

 

Tegelikult näeb üsna efektne välja ja kui midagi ei kahjusta siis ma ei näe ka põhjust miks seal midagi ümber seadistada :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Tegelikult näeb üsna efektne välja ja kui midagi ei kahjusta siis ma ei näe ka põhjust miks seal midagi ümber seadistada :D

 

Näeb tõesti kuid not my thing. Mul vaja seda niivõinaa teha sest led ääretuled virelevad praegu.


Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Eile käis auto teeninduses ära. Lisaks piduriklotsidele läksid vahetamisele ka kettad ja laagrid. Oodatust veits suurem töö :D


viis-signa.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.